| bluegeans a întrebat:

.am si eu o micuta problema legata de love...deci mi place un baiat din clasa la mine, de 2 ani, sunt cei mai buni prieteni...radem, glumim impreuna, e frumos! De fiecare data cand e vreo petrecere sau ceva de genu si e dansul in pereche, el ma invita, imi zice ca sunt frumoasa si avem obiceiul sa ne luam peste picior, asa de gluma!
ce ar fi mai bine sa fac, sa incerc sa-l ignor, sa il accept doar ca pe un prieten sau sa continui sa sper?

Răspuns Câştigător
| Kitty3D a răspuns:

E greu de spus dupa ce spui tu aici baiatul respectiv simte ceva pentru tine. Cred ca 2 ani este cam mult dupa parerea mea, adica il placi de 2 ani si el inca nu stie? Cred ca ar trebui sa aveti o conversatie insa ai grija ca dupa aceea sa nu destrami o prietenie frumoasa gandeste-te bine pentru ca daca vei fi cu el si dupa va veti desparti nu o sa mai aveti aceeasi relatie de prietenie [ stiu din proprie experienta ]. Te pup si mult noroc! :*

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E clar ca te place si daca si tu il placi nu ar trebui sa-l ignori, accepta-l ca pe un prieten momentan

| Ping_Ningea_1979 a răspuns:

De ce ai asteptat atat? ce se poate intampla? sa fiti impreuna sau nu... poate iti place sa traiesti in suspans., ...pana apare alta pers ce are curajul sa-i spuna ce simte, si tu sa ramai pe dinafara. succes.