| Dianna_8523 a întrebat:

Cum sa-i atrag atentia unui baiat? big grin Avand in vedere ca suntem prieteni destul de buni si nu stiu... parca ne tachinam asa mereu laughing si l-am prins de multe ori ca se uita la mine sau chestii de genu. Glumim, radem impreuna si imi spune multe chestii ( intr-un cuvant, ne intelegem destul de bine big grin). Insa eu as vrea mai mult... straight face Cum sa-i atrag atentia? Nu vreau sa ii zic ca il plac sau chestii de genu inca.

12 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Pai pune-ti in joc toate farmecele feminine si treci la atac adica incearca sa bati mici apropouri nevinovate gen: cred ca ne-am intelege bine daca am fi impreuna sau am fi un cuplu pe cinste sau daca am fi impreuna am face senzatie la fiecare petrecere mrg vrajeli din astealaughing) te descuri tu si daca sunteti prieteni buni nu stiu ar trebui sa stii ce ii place deci mergeti in locuri comune si din astea

succes:*:*

| irina20 a răspuns:

Priveste-l mai insistent, saruta-l(pe obraz) tine-l de mana, imbratiseaza-l, acorda-i si mai multa atentie... daca iti v-a raspunde la gesturi inseamna ca si el ar vrea mai mult. Iar cand vei fi pregatita spune-i ce simti(daca nu o va face el primul). Bafta!

| angelinthedark a răspuns:

Hai mah...sigur te place...pai ce naiba, nu te place stai calma ca daca t eplacea era in lb dupa tine si iti cerea prietenia, asta e cam pervers si ii place sa o dea in perversitate, ii place sa joace pervers, da-mi te rog un stuipid ca fac colectie.

| Tinkerbell_5683 a răspuns:

Heiii! Si mie imi place de un baiat de la mine din clasa,vorbim mereu,suntem prieteni buni,mai mereu imi da apropouri mai in gluma mai in serios de o relatie,eu mereu i-am raspuns tot la fel mai in gluma mai in serios.Fa si tu exact ce fac eu,sunt cat se poate de naturala, nu ii dau multa importanta, daca o sa ii dai multa importanta si-o ia in cap si nu e bine. Totusi nu ajungem unde imi doresc eu dar nici mult numai e .Asculta.ma,naturaletea este cuvantul cel mai potrivit, nimanui nu-i plac arfele, va pup

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate si el vrea mai mult, dar nu stie cum sa-nceapa. Trebuie sa vorbiti si sa nu stricati o frumoasa prietenie. Daca afla ca-l placi si nu-ti impartaseste sentimentele, in mod sigur se va distanta de tine. Zii treaba asta, chiar si-n gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar fi mai bine sai spui cal placi deoarece poate el nu-i sigur de a face primul pas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarutal pe obraz imbracate cu stil pe tine si soptestei ca il iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povesteste-i ceva care sa-l faca sa rada
creeaza un moment linistit...
stai apoape de el...
incearca sa-l privesti in ochi...
apropiati-va...
___________
daca nu merge...
spune-i...
-uite! nu vreau sa stricam prietenia noastra, dar crezi ca intre noi ar putea fi ceva?

simplu si la subiect...
macar vei sti adevarul.:*
succes!winking

| Leiandra a răspuns:

Poarta-te mai provocator, si apropiete de el provocator, mai deosebit decat de obicei...sigur va intelege...si lasa-l sa faca prima miscare

| Alin_3417 a răspuns:

Daca sunteti prieteni buni e usor, parerea mea.Ai putea, cand faceti unele lucruri impreuna, ca prietenii, sa te uiti mai mult la el, sa observe ca ii acorzi multa atentie lui.Multa bafta!

| freakyjoker a răspuns:

Pai eu sunt in aceeasi situatie ca tine numa ca eu is supra solicitata si am 14 ani is pa a7a si m-am cun cu unu din a6a si ma priveste insistent de ma sperie imi zambeste se aseaza laga mine dar tu trebuie sa il intrebi imi sta bine cu asta iti place ce mi-am cumparat date cu luciu de buze in fata lui la mine o mers oke dar nu santem inca impreuna eu vreau sa fiu fidela el sa faca primul pas desi ii timid astept da chestia cu glossu sau luciu de buze o sa mearga si cerei parerea bafta!

| bebelusa17 a răspuns:

Daca ai tupeu spune-i in fata cal placi...nu te mai gandi si fa pasu asta sunt sigura ca va iesi bine.si eu am trecut prin asa ceva