| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nedumerire, uleiul de bebelusi poate fi folosit ca lubrifiant?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Eu zic sa nu-l folosesti pentru ca nu e facut pentru asa ceva, posibil sa se produca efecte adverse. Citeste instructiunile pe spate si mai gandeste-te ce faci.

| nighter a răspuns:

Pe de alta parte, daca macar vreunul dintre voi ar sti ca prezervativele de latex se pot rupe daca folosesti lubrifianti pe baza de ulei, nu ati mai da raspunsurile acestea. De aceea lubrifiantul e facut pe baza de solutii cu apa NU ULEI! Uleiul distruge latexul.
Un mic link pentru confirmare: http://www.prezervativ.ro/diverse/lubrifiant.php
Iar de acum nu va dati doar cu parerea, cititi si voi ce mai scrie pe instructiunile unui prezervativ. S-ar putea sa va ajute.

| nighter a răspuns:

Unii nu sunt casatoriti si au grija sa faca sex protejat pentru a preveni infectiile cu transmitere sexuala. Ne pare rau ca esti impotriva "conspiratiei mondiale a producatorilor de prezervative". De asemenea, e trist daca ti se par atat de scumpe prezervativele. In principal tratamentul impotriva infectiilor cu transmitere sexuala sau intreruprerea unei sarcini sunt si mai scumpe happy

| utilizatorull a răspuns:

Da poate fi folosit ca si lubrifiant! happy

| Primo a răspuns:

Da poate fi folosit happy

| uhmchh a răspuns:

Eu cred ca mai bine-l pui in tigaie si-ti faci cartofi cu el! laughing)