| Ianis2000 a întrebat:

Buna pot folosi uleiul de bebelusi pe post de lubrifiant? Nu va deteriora prezervativul?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din orice magazin de tip supermarket poti sa-ti cumperi la pret de 15-20 de lei un lubrifiant produs pe baza de apa, Astfel vei preveni aparitia oricarui efect negativ sau ''accident'' nedorit in timpul sexului. Asculta sfatul transmis de @Floareasoarelui26
Sanatate!

| Floridori a răspuns:

Uleiul pentru bebelusi este un produs pe baza de petrol.Da, este rafinat astfel incat sa poata fi folosit cu incredere pe piele, dar este pentru uz extern.
Folosit ca lubrifiant, acesta ajuta la formarea infectiilor vaginale, este greu de indepartat, poate produce iritatii si cu siguranta poate deteriora cu usurinta prezervativul.
Deci nu este recomandat nici in cazul actului sexual neprotejat, cu atat mai putin cand se foloseste prezervativul.
Numai bine!

| tzionut a răspuns:

Ianis. Sfat de la mine. Nu mai fi zgarcit si cumpara naibii un lubrifiant ca durex play sau ce marca doresti, latex frendly. O sa economisesti o groaza de dureri de cap.