| Clf_Abby_1993 a întrebat:

Buna am si eu o nelamurire de ce imi intarzie ciclul de 2 saptamani [menstruatia o am de 3 ani ], sunt virgina, e adevarat ca ma dorr sanii, burta sunt mai bleaga mie cateodata rau.Insarcinata nu am cum pentru ca sunt virgina chiar daca eu cum sa zic ca mi-e rusine "mi-a frec". Scuze.@

8 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Pai daca esti virgina nu ai de ce sa te ingrijorezi, ba din contra, bucura-te, inseamna ca ai sa ai o luna libera ( de-a Domnu') fara durerile menstruale insuportabile si disconfortul creat la inceput de tampon. Se mai intampla! Dar daca nu ai timp de 3 luni, ai de ce sa te ingrijorezi, asa ca ar fi recomandat sa mergi la ginecolog ( se subintelege daca iti intarzie pana in 3 luni)

| newarena1 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema, chiar acum la moment, da ciclu il am de 5 ani

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu cred ca este ceva grav, insa daca vezi ca trece prea mult timp si tot nu iti vine sau daca vezi ca se tot repeta "intarzierea", da o fuga pana la doctor. Poti avea niste probleme hormonale sau chisturi, pentru care s-ar putea sa ai nevoie de tratament. Nu este ceva grav, dar se poate agrava in timp. Iar masturbarea, n-are absolut nicio legatura cu perioada menstruatiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am inteles partea aceea de dupa "mi-e rusine"... mi-a frec!?
LOL

| Doomnezeu123 a răspuns (pentru anonim_4396):

E din Ardeal fatarolling on the floor))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Doomnezeu123):

A vrut sa zica ca si-o freaca. sau?batting eyelashes

| Doomnezeu123 a răspuns:

Nu-mi spune ca te masturbezi cu un castravete!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Doomnezeu123):

Ce ai mă cu fata? Face și ea ce poate.