| Maddy19991993 a întrebat:

Am si eu o nelamurire. Pe 6 luna asta trebuia sa imi vina menstruatia, dar a curs timp de o zi o secretie maronie atat. Ce se intampla? Nu am facut sex neprotejat.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din datele prezentate nimeni nu va reusi sa-ti dea un raspuns clar, concis si mai ales corect. Ai putea sa iti faci un test de sarcina prin analiza de sange prin care sa se determine daca in sangele/corpul tau exista hormonul de sarcina hCG care este produs doar de placenta iar aceasta poate exista doar in cazul in care s-a instalat o sarcina. Peste 4 zile ti-ai putea face testul clasic pe baza de urina.Multa sanatate.

| Xpressurself a răspuns:

Posibil sa fie o infectie sau o reactie de la pilula de a doua zi dar tu spui ca nu ai facut neprotejat. oricum ar fi bine sa nu iei pilula de a doua zi niciodata sau cel putin fara sa consulti un medic.
mergi la un consult ginecologic.

http://forum.romedic.ro/prod/secretie_maro-boala_sau_semn_de_sarcina? _022508.html