| DeDe_8338 a întrebat:

Am si eu o oarecare problema…Am cunoscut un baiat, de fapt nu l`am cunoscut pentru ca inca nu am vb cu el…as vrea sa intram in vorba…dar stiu ca nu se poate chiar atat de usor, pentru ca toata lumea de acolo ne cunoaste. Ce as putea sa fac…Cum as putea sa vorbesc cu el ...stiind ca si parintii mei si ai lui sunt prin preajma?(prieteni comuni nu avem). Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cris82ro a răspuns:

Cu tupeu! Atfel risti sa-l pierzi! Io` te sfatuiesc pe tine da nu pun in practicalaughing si suntem cam in aceeasi situatie! Ehh...

4 răspunsuri:
| deeea28 a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa incerci sa dialoghezi cu el, sa incerci astfel sa gasesti un punct comun, ceva care sa va placa la amandoi si despre care sa vorbiti. Asa vorbind de una de alta, poate nici nu vei mai fi nevoita sa faci tu invitatia, poate ajunge sa te placa mult si sa-ti faca el invitatia. Nu conteaza cum deschizi subiectul, poti sa aplici ce zice Betty 17 sau orice altceva, conteaza sa vorbiti si sa va apropiati cumva. Succes

| Betty18 a răspuns:

Am patit si eu mai demult asta acum vreo3 anitonguepur si simplu l-am rugat sa imi arate ceva la calculator(calculatorul fiind intr-o camera in care nu erau parintii)si uite asa am intrat in vorba pana ce, cu timpul sa ajuns si la o relatietonguesmugsmug

kratos
| kratos a răspuns:

Mergi la el direct si invita-l in parc sau sa beti un suc undeva si spune-i ce simti pentru el. Gestul acesta daca vine de la fata pe baiat poate sa-l miste mult.

| Mixed a răspuns:

Ai putea-o face din simpl "coincidentza" acum depinde si in mediul in care va aflati ...sunt sigur ca o sa itivina vreo idee... daca sentimentul e reciproc... e super...bafta ...pwpahappy