| CristinaD1997 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi. Inca din vara trecuta imi place de un baiat e mai mult pe genul rock. Iar vara trecuta am iesit aproape in fiecare zi pe afara cu el si prietenii nostri, iar dupa ce s-a terminat vara ne-am mai vazut de cateva ori, chiar si azi. Acum as vrea sa-l chem pe afara doar ca nu mai avem o parte din acei prietenii comuni, de exemplu prietena mea cea mai buna care -l suna pentru mine sa-l cheme afara e mai mult acum o simpla amica pentu mine, dar totusi as putea sa-l chem prin prietena mea care se intelege foarte bine cu prietenul ei care-l poate chema pe baiatul de care imi place afara (complicat, stiu, dar sunt mai timida). Dar as vrea sa stiu cum sa fac sa nu par obsedata de el sau nu stiu ce. O prietena l-a intrebat ce crede despre mine, iar el a spus ca sunt de treaba, doar ca nu stie prea multe despre mine pentru ca n-am vorbit asa des noi doi (cum am spus timiditatea asta). Deci as vrea niste sfaturi cum sa ma comport in preajma lui si cum sa intram in vorba! Dau FUNDA! happy

Răspuns Câştigător
| BlakeLively a răspuns:

Daca aveti lucruri in comun nu ai de ce sa-ti faci griji! Vorbiti diferite subiecte care va atrag, nu rade la toate glumele lui, fi stapana pe tine si cel mai important : ai incredere ca va fi al tau. Bafta!

2 răspunsuri:
| Alexandraadam2 a răspuns:

Buna Cristina, am fost cu genul de baietii rock.si inacel stadiu de ''prietenie''sa ne cunoastem, am inceput amandoi sa vorbim de muzica care ne place(bine aveam in comun rockul)incearca sa te interesezi ce ii place sa faca, intreba-l asta.Adica nu fi obsedata gen(ce iti place sa mananci). Intreaba-l ce fel de fetei plac, dar nu din prima, o sa dea de banuit.

| MariaLOL a răspuns:

Genul rock? Cam...in fine, cu toate ca nu merge combinatia fata cuminte cu baiat genul rock. Oricum, fa rost de numarul lui de telefon, suna-i si pe prietenii lui, prietena ta sa iesiti undeva, de exemplu in skate parca si trebuie sa pari indrazneata dar nu exagera. Eventual razi la glumele lui(daca face) si nu foarte mult pentru. a nu-i da de inteles ca-l placi. Succes!