| Baci a întrebat:

Buna am si eu o poblema, deci sa incep cu inceputu
stau cu un baiat de 2 anii si o luna, la inceut am fost foarte apropiati da de 1 an parca nu mai este acel foc ca la inceput, stiu ca na daca stai mult cu un baiat na daca nu-ti da mesaj nu faci urat si chesti din astea.
dar la noi este altceva parca a devenit o obisuita sa ne vedem in fiecare seara dupa ce vine de la lucru, noi ne batem, in gluma binenteles glumim pe seama noastra, da parca mi se pare ca ne comportam mai mult ca 2 amici nu ca 2 indragostiti.
am incercart de multe ori sa luam o pauza amandoi, dar nu a functionat, cel mai mult am rezistat o saptama.
parca si cand facem draoste nu mai este ca inainte.
datii un consiliu o idee ce pot face?

5 răspunsuri:
| claus a răspuns:

2 variante:
a. incercati sa salvati relatia: cautati sa fiti mai atenti unul cu altul, sa va aduceti aminte ce inseamna unul pentru altul, sa incepeti din nou sa va jucati, sa va satisfaceti, sa va provocati.
de obicei asta e apa de ploaie. cand nu mai merge, asta e. urmeaza despartire si gata. nu poti obliga omul. daca ati devenit deja amici e clar, sansele sa redeschideti pasiunea si izvorul de dragoste dinainte sunt mici. dar incearca. poate o mica excursie undeva la munte unde sa va relaxati, sa vorbiti, sa va distrati. uneori merge.
2. propune despartirea. daca e de acord, desparte-te de el. probabil va trece o perioada si va boci dupa tine, te va suna disperat. nu mai are sens sa il asculti atunci.
sau probabil nici nu te va cauta.
3. las-o moarta, nici tie nu iti mai place. cauta pe altul.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Sa il intrebi ce are cu tinelaughing sau poate vrea mai mult sex cu uh;
)winking

| alecsutza_4184 a răspuns:

Pai daca nu ati mentinut focul acela de la inceput si s-a creat o micuta ruptura intre voi, dar daca luptati sa reparati aceea ruptura o sa fie ca inainte sau cel putin pe aproape pentru ca inceputul este unic.
incercati sa vb mai deschis despre chestia asta si sa ajungeti la un numitor comun si astfel se va repara aceea"ruptura" de care am precizat si mai sus.
incearca, pentru ca incercarea moarte nu are, iar speranta moare ultima.
deci succes!
pupixxxxxx

| GMan_3569 a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie. Apoi am inceput sa ne intelegem reciproc si... relatia noastra s-a aprins din nou. Timpul va rezolva asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu ca sunt dura dar nu e pentru tine.
Chiar daca se stinge acel foc, devine totul banal, tot trebuie sa existe un motiv sa te tina langa el pentru ca il iubesti, si acel motiv este comunicarea. Daca voi nu va potriviti pe acest plan e cam greu, dragostea e un joc.

xoxo, didi