| alexandra3009 a întrebat:

Buna la toti
am si eu o problema in dragoste sau cum as putea spune
asa sa incep cu inceputu
eu acum 5 anii am stat cu un baiat 8 luni de zile(prima iubire cum s-ar zice)
ne-am despartit ca eu trebuia sa vin in Italia si pentru ca eu am auzit niste minciuni ca cica el s-ar fi culcat cu o fata din oras de la noi
in acesti 5 anii eu am stat cu niste baieti
momentan stau cu un baiat de 2 anii de zile dar relatia noastra nu mai merge si tot timpu cand am incercat sa ii spun ca s-a terminat nu reuseam sa-i spun definitiv pentru ca ma cauta si ne impacam
eu de cateva luni am inceput sa vb din nou cu baiatul de acum 5 anii dar numai ca amici
problema este eu de fiecare data cand vb cu el despre el sau ceva de genu simt ca inima mi se face cat un puricel nu mai inteleg nimic in jurul meu in fiecare seara ma gandesc la el il visez vb zilnic si el mi-a spus ca simte ceva pentru mine
eu peste o saptamana merg in Romania si imi spune de fiecare data ca abia asteapta sa ma vada sa ma tina in brate si chesti din astea
imi este frica sa nu ma indragostesc iar de el ce pot face dati-mi o idee
mersi fara misto

2 răspunsuri:
| Ovydiw a răspuns:

Asa este mereu, inainte se fie fapta implinita iti faci iluzii, dar cand o sa ajungi acolo nu va mai fi asa.
Nu cred ca o sa te mai indragostesti, depinde de tine.
Dar totusi poti sa fii iubita lui pentru un timmp...

| xNeverInLovex a răspuns:

Pai daca si u simti ceva pentru el..asa cum ai spus si in descriere impacati-va pentru ca nu e bine asa.Mai bine fericita si iubita decat trista si inchisa in tinesad