| Alexandra_8746 a întrebat:

Am 15 ani si in acest moment sunt cu un baiat de 21 de ani. L-am cunoscut prin intermediul unei prietene de familie. Il cunosc din luna octombrie a anului 2012. Atunci, dupa cateva samptamani m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si am acceptat. Am fost cu el vreo 3 saptamani si ne-am cerat (o prietena imi povesti-se de relatia ei, ea este de o seama cu mine, tot cu un baiat de 21 de ani si ea nu ii ofera nimic, referindu-ma la viata sexuala, el constient de asta, cand simte nevoia se mai duce pe la altele, iar ea stie asta si se preface ca nu vede, dar este constienta ca el nu poate rezista asa si totusi accepta pentru ca el o cauta desi nu-i ofera nimic, si mi-a explicat si mie ca trebuie sa inteleg ). Eu nu am putut intelege asta pana cand intr-o seara am vorbit cu prietenul meu despre noi, mai serios, si mi-a spus ca nici el nu poate rezista, pentru ca e barbat si cand i-am povestit de prietena mea, mi-a zis ca ma iubeste prea mult pentru a se duce pe la altele si mi-a mai zis ca : ce relatie e asta daca eu trebuie sa ma duc pe la altele. I-am cerut sa ma inteleaga si mi-a zis ca ma intelege si ca nu-mi cere sa ma culc cu el si doar sa-l satisfac astfel incat sa nu mai aiba nevoie de dragoste, prin alte cai de al multumi, gen sa-i fac laba. Si nu am acceptat pentru ca mi se pare exagerat, la varsta de 15 ani. Si mi-a zis ca nu o sa reziste relatia si ca mai bine ramanem prieteni. Eu in acesta perioada de relatie am fost la tara, si nu ama avut cu el nici un contact vizual, nu am avut nici macar primul sarut cu el. Dupa ce m-am intors de la tara am fost pe la prietena mea si era si el acolo, dupa ce am plecat de la ea mi-a trimis sms, cum ca : ce draguta te-ai facut, si chestii din astea ( am uitat sa adaug ca eu, dupa ce m-am certat cu el, am fost cu un alt baiat care ma merita si nu imi cerea nimic, dar nu il iubeam, doar ca nu vroiam sa pierd oportunitatea de a fi cu un baiat la locul lui, spunand in capul meu ca nu o sa mai imi vina sansa asta, si pur si simplu asteptam sa ma indragostesc de el ), continuand. Eu i-am explicat ca sunt cu alt cineva si ca nup se poate si el mi-a zis ca stie ca eu inca il mai iubesc pe el, si ca chiar daca eu zic ca-l iubesc pe baiatul ala, el stie adevarul si mi-a mai zis ca eu voi renunta la baiatul ala pentru el si daca il voi uita repede. Dupa vreo saptamana mama prietene-i mele a insistat sa dorm la ea (el locuind la ea in perioada facultatii ), si ea, avend doar doua camere, intamplarea a facut sa dor cu el in pat, cu el si cu prietena mea. Iar pe la 5 dimineata prietena mea s-a trezit si s-a dus sa doarma cu mama ei, pe motiv ca nup mai aveam loc in pat, si dupa ce ea a plecat sa doarma eu am ramas singura cu el si am stat de vorba pana am adormit din nou. A doua zi, m-am simtit foarte prost, deoarece am simtit ca dormind cu el in pat, l-am inselat pe prietenul meu si, m-am despartit de prietenul meu pentru ca nu aveam puterea de a vorbi cu el. Dupa vreo saptamana m-am impacat cu baiatul de care eram si sunt indragostita si imi pune aceleasi intrebari, si nu stiu ce sa-i raspund pentru ca nu vreau sa-l mai pierd si a adoua oara. Cand s-a despartit de mine prima data am crezut ca nu i-a pasat de mine, ca ii eram indiferenta si intrebarea mea, intr-un final sa vi-o pun : ar trebui sa fac ceea ce mi-a cerut? Si credeti ca ii sunt o persoana indiferenta, de care s-ar putea despartii in orice monent fara ai pasa sau simti nimic? PS: El mi-a zis sa v-a scriu pentru ca, considera ca e ceva normal ce m-a cerut el, si mi-a spus sa va cer parerea. Restul e povesti de mine ptreu a intelege situatia mai bine. Chiar am nevoie de ajutorul vostru! Va rog sa-mi raspunde-ti sincer.

18 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Puteai sa scrii si de doua ori si de zece ori mai mult, nimic nu ma va convinge ca exista ceva normal sau frumos in relatia ta, o fata de 15 ani, cu un barbat de 21!
Doar din ceea ce a pretins de la tine,ar fi trebuit sa fugi mancand pamantul!
Tii la tine? Te iubesti?
Vrei sa ai o viata normala si sa reusesti sa fii fericita?
Banuiesc ca da,asa ca nu te stradui sa sari etape!
Fiecare lucru care ti se intampla in viata are o anumita rezonanta in tine,lasa urme si te influenteaza.
Esti la varsta primilor fluturasi in stomac,la varsta la care o privire adanca echivaleaza cu cel mai minunat "te iubesc",acum iti deschizi inima spre lumea exterioara,acum ti se trezesc primii fiori de iubire in suflet...
Dar de la iubire la sex sunt mii de pasi,pe care trebuie sa-i faci incet si cu atentie, in asa fel incat sa-i intelegi si sa te multumeasca, iubirea aduce omului clipe de maxima fericire, dar numai in conditii de echilibru absolut, alaturi de o alta fiinta care intelege si simte exact la fel cu tine!
Ai doar 15 ani, deocamdata sexul e pentru tine o mare necunoscuta si asa trebuie sa ramana.
Ceva te-a atras la acest barbat de 21 de ani, pentru care sexul e ceva normal si fiziologic si, din punctul lui pedofil de vedere, nici macar nu-ti cere multe!
El nu are suficient creier sa inteleaga ca pentru o copila de 15 ani, pana si vederea unui organ sexual masculin poate fi socanta!
Cum s-ar fi comportat el la 15 ani, daca una de 21 de ani ii cerea s-o masturbeze? Probabil,lesina pe loc!
Asadar,nu te avanta!
Esti micuta,curata,naiva si nestiutoare,nu inainta cu pasi mari,nu te grabi sa cresti,nu castigi nimic in afara unei umilinte si-a unei sile naturale pe viitor,in fata oricarui act sexual.
Sfatul meu este sa cauti puncte de interes la un baiat cu o varsta mult mai apropiata cu a ta,cu care sa descoperi lumea frumoasa a sentimentelor care-ti pot sageta inima,treptat,gradat si minunat,asa cum trebuie,nu cum te silesc sau te obliga ceilalti!
Ma uimeste faptul ca el ti-a spus sa ne scrii,este plin de un tupeu nemaintalnit si are un suflet foarte murdar si plin de destrabalare daca-si imagineaza ca cineva ar putea considera normal ceea ce a cerut el, sau relatia dintre voi!
Bine ar face sa se intereseze cum sunt tratati pedofilii la puscarie, inainte sa te mai atinga cu un singur deget!
Sa ai grija de tine foarte multa si sa nu permiti niciodata, nimanui, sa faca ceva cu tine fara incuviintarea ta completa si libera!

| IloveME a răspuns:

Da e adevarat ca el are o varsta, ca are nevoile lui si ii dau dreptate lui cand spune ca nu poate sa mearga la altele pentru ca el este cu tine si pe tine vrea sa te iubeasca!
Ceea ce nu ii inteleg este graba asta, ati fost inainte 3 saptamani si deja vroia sa te duca in pat,acum nu precizezi timpul, dar aceiasi poveste. vorbeste cu el, spune-i ca il iubesti si daca si el te iubeste la fel de mult te va astepta pana vei fi tu pregatita, pana vei decide tu ca este momentul, dar asta fara ca el sa te presioneze in fiecare moment!

| FemeiaPisică a răspuns:

Traieste-ti copilaria, fato! Ai doar 15 ani, iar el iti cere lucruri pe care sigur o sa te afecteze in viitor. Inteleg, are o varsta cand hormonii lui deja o iau razna, dar daca te iubea cu adevarat nu iti cerea asta!

| h3r a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......ina-2.html

Ai ajuns cât se poate de rău.
Îndepărtează-te de el!
Și-a bătut joc de tine iar tu nu realizezi.
Ești mult prea mică, obișnuiește-te cu limitele vârstei tale!

Ai mare grijă, ieși acum din gura lupului.

| Felys a răspuns:

Daca ii vei face o laba crede-ma ca nu va ramane doar la stadiul asta,cu siguranta te va convinge sa faci mai mult,nu merge asa cu jumatati de masura, ori o faci pana la sfarsit ori deloc, este alegerea ta, si daca nu vrei mai mult decat sarutari suave cauta unul de varsta ta, un barbat la 21 ani e clar ca nu se multumeste cu iubiri din astea copilaresti

| Zenit313 a răspuns:

"Baiatul" este un pedofil care trebuie educat cu forta sau legat in lanturi si trimis la munca fortata toata viata lui...

Cel mai sincer raspuns! happy

| Leutzbv a răspuns (pentru Zenit313):

Ti-as da funda pentru raspunsul tau!

| Zenit313 a răspuns (pentru Leutzbv):

Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu vrei sa faci sex, atunci de ce ai nevoie de o relatie?
Parerea mea, si parerea lui Dumnezeu este ca tu, ca fata trebuie sa astepti vremea potrivita casatoriei, iar la vremea potrivita, sa iti faci un prieten cu care sa te casatoresti, iar dupa casatorie, sa ii oferi si acest dar al dragostei tale, prin sex, pana atunci pastreaza-te curata pentru viitorul tau sot, vezi-ti de scoala, si de treburile casei, nu ai nevoie de prieten.
Raspunsul meu sper sa iti fie de ajutor!
Dumnezeu sa te binecuvinteze!

| brokxy a răspuns:

E normal pentru un cuplu.Nu-i asculta pe comunistii astia! laughing Nu o sa mori daca o faci si esti protejata.Da.Stiu ca asta e un raspuns ciudat.Dar eu am 14 ani si sunt cu unu de 30 XD Faci ce vrei in viata.Depinde cat noroc ai laughing)

| BSwwatch a răspuns:

E "vulpoi batran"! Avind in vedere scuza... ca nu poate sa stea fara a intretine relatii sexuale cu tine,"este fumata de mult" 99% din baieti o baga pe asa,de ce nu si-a facut o prietena de virsta lui daca e tare nerabdator sa faca sex, ori macar o laba dupa cum ai spus tu, profita! nu te grabi, copilareste, o sa vina si timpul sexului.Ai sa regreti enorm daca ai sa faci pasu asta.

| shadow222 a răspuns (pentru BSwwatch):

Asa e nu stiu de ce dar fetele astea se duc singure in gura lupului ala o vrea pentru sex si o manipuleaza si ea nu-si da seama daca era cu mintea acasa isi gasea un preten de varsta ei ce-i asta relatie cu unu de 21 de ani. ala pacaleste copii cu ochii inchisi

| Rockafellas a răspuns:

Buna. Nu va inteleg pe voi fetele, ce cauti tu cu unu de 21 de ani la 15 ani, crezi ca ala la 21 de ani vrea sa te plimbi cu el prin parc, sa te sarute si sa iti spuna ca te iubeste? Ala vrea "sa iti dea sa sari din ghete" deci mai bine ti-ai gasi un prieten de 15 ani si ti-ai vede de treaba. Bafta

| Axente_Gabriela_1997 a răspuns:

Daca nu vrei sa faci sex, atunci de ce ai nevoie de o relatie?
Parerea mea, este ca tu, ca fata trebuie sa astepti vremea potrivita casatoriei, iar la vremea potrivita, sa iti faci un prieten cu care sa te casatoresti, iar dupa casatorie, sa ii oferi si acest dar al dragostei tale, prin sex. Daca ii vei face o laba crede-ma ca nu va ramane doar la stadiul asta, cu siguranta te va convinge sa faci mai mult, nu merge asa cu jumatati de masura, ori o faci pana la sfarsit ori deloc,

| cametome7 a răspuns:

Normal ca el nu mai poate rezista...dar nu inteleg de ce iti cere asa ceva atat de devreme daca ar avea si el rabdare cu tine.mie nu m-i se pare normal sa ii faci asa ceva ..am o pr care are 16 ani si are un iubit de 25 si el are rabdare cu ea si nu i-a cerut nimic.si nu se duce la altele are rabdare ...cred ca asa ar trebui sa face si pr tau (parerea mea)

| Littleman11 a răspuns:

Daca il iubesti nu renunta.Dar e prea mult pentru varsta ta ...serios sa-i "dai la laba" e prea mult la 15 ani happy sa mai astepte ca nu moare happy.

| Refresh_Just_Refresh_Jocker_1991 a răspuns:

Buna,am citit povestioara ta ..si e destul de interesanta.Parerea mea este urmatoarea, daca el te iubeste cu adevarat asa cum sustine, nu trebuie sa iti ceara sa faci unele lucruri care tu nu le doresti deoarece daca face asa ceva si tu nu te simti in regula cu lucrurile acelea tu nu vei fi fericita, iar o relatie inseamna fericire in doi.Trebuie sa discutati si sa ajunge-ti la un numitor comun.Asa ca fa doar ce simti cu adevarat si cand simti asta! La urma urmei e viata ta si nimeni nu trebuie sa ti-o controleze.Mult noroc!

| gabyH a răspuns:

Nu cred ca este bine la virsta ta.