| bluesky a întrebat:

Ieri m-am despartit de prietenul meu pentru ca am gasit in telefon mesaje de iubire de la alta fata, pentru ca il simteam rece, schimbat, nu ma suna, nu raspundea la telefon, niste prieteni mi-au zis ca ma inseala, la scoala nici ceau nu zicea catre mine etc. La inceputul relatie era chiar ok dar toate schimbarile astea au aparut dupa ce mi-a cerut sa ma culc cu el si nu am vrut. Desi zice ca ma iubeste, el vroia doar sex. Am fost 5 saptamani impreuna, nu m-am atasat tare de el, dar totusi il plac.
Cand ne-am despartit, era nevos si a dat cu pumnul in perete da zicea ca "de ce sa ma stresez" si am chemat fata aia acolo si am vb si ea zicea razand ca nu a vb cu el prin mesaje ci cu amicul lui ca el nu avea mesaje, dar nu cred asta. Azi zice fata aia catre el ca" Nu te-ai sinucis?" in gluma si el nu o bagat-o in seama, dar nici pe mine. Daca el ar fi tinut la mine si m-ar fi vrut inapoi logic ar fi sa ma sune sa ne impacam sau sa vb cu mine, sa faca orice sa ne impacam, insa el nimiccrying Ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa fiu indiferenta? Sa il evit sau nu? Sa il caut sa imi explice ce s-a intamplat, daca e adevarat ca are ceva cu aia? Thanks!

Răspuns Câştigător
| dincolodevise a răspuns:

Eu zic sa nu il bagi in seama.lasa-l si pe el sa vada cum e sa suferi. Fi indiferenta, cu zambetul pe buze si nu ii mai da prea multa importanta.Plateste-i cu aceeasi moneda.nu te merita si iti spun eu ca daca te iubeste se va intoarce la tine. Este foarte bine ca nu te-ai atasat foarte mult de el pentru ca daca o faceai aveai de suferit, dar ai grija ca nu cumva aceste certuri sa te apropie de el si sa incepi sa-l iubesti cu adevarat ca dupa iti va fi foarte greu sa il mai uiti.

5 răspunsuri:
| Blondutsa_7935 a răspuns:

Buna,
Mai aici sunt 2 posibilitati. adica ca ori e indiferent si numai vrea o relatia cu tine. Ori e orgolios si ii e rusine de tine. si posibil ca nah el asteapta sa il cauti tu sa vorbesti tu cu el. si toate lucrurile astea le asteapta pentru ca e orgolios sigur. Parerea mea e ca daca nu te-ai atasat de el foarte mult nu cred ca merita sacrificiu dar daca simti tu ca poti trece peste faza asta si asa. cauta-l si impacati-va. Oricum o sa ai o munca de lamurire cu el. dar nah poate ii pare rau si se va schimba.
Gandeste-te!
Succes.

| John_7502 a răspuns:

In primul rand Buna! Chestia cu datu' in prerete cu pumnul nu este in regula, da dovada de proasta purtare, si manifestare violenta. Nu stiu de ce iti mai bati capul cu el mai ales ca nu a incercat sa iti explice ce-s cu mesajele ca poate i-a intins cineva o cursa ca mai sunt din astia iar chestia cu sex-ul cum ai zis tu desi zice ca te iubeste el vrea sex si parerea mea este sa il lasi sa isi vada de viata sa iti gasesti un baiat cu capul pe umeri si sa faca sacrificii pentru tine si sa aveti incredera unul in altu altfel nu o sa mearga nici o relatie pre mult zic eu parerea mea!

| cineva_8314 a răspuns:

El nu zice nimic fiindca vrea sa fie macho...dar crede-ma nu merita daca ti-a facut una ca asta vb aia...la ce sa ma stresezrolling on the floor)eu in locul taw lasi fi zburat demult din viata mea

| nastiusha_7324 a răspuns:

Ooo asta da istorie sad ah baietii istea... eu daca ma certam cu prietenul meu (avem 3 luni impreuna) eu nu trageam atentie si el vedea chestia asta, a doua zi singur imi suna... Tu daca vezi ca din partea sa 0 emotii, vorbeste tu cu el, dai intrebari, sau cere scuze ca ai gresit, poate el asta asteapta?

| Enso a răspuns:

Daca a reactionat prin a da cu pumnul in perete si te vroia doar pentru sex, eu zic ca e mai bine sa renunti si sa nu te mai gandesti la el. Chiar daca sunt baiat si poate ca ar trebui sa fiu de partea baietilor, cred ca de data asta as ajuta o fata. Deci... renunta. Mai sunt multi baieti pe lume... Dintre care cei mai multi frumosiwinking