| Beatrice987 a întrebat:

am si eu o problema, acum 3 saptamani am cunoscut un baiat cu care inainte am mai vorbit dar nu asa de mult, el a avut o relatie de 5 ani, iubita lui s-a legat de mine spunandu-mi ca le stric relatia, desi ei erau deja despartiti m-am simtit prost si am incetat sa mai vorbesc cu el, acum am inceput din nou sa vorbim si pe zi ce trece suntem din ce in ce mai apropiati, el munceste in Anglia si vine doar in septembrie, la telefon imi vobeste de sex si de tot felul de chesti perverse dar aseara mi-a spus ca ii sunt draga, i-am spus ca sunt prea micuta pentru el, mi-ai spus ca am dreptate sunt prea mica si mi-a spus ca de abia asteapta sa fac 18 ani sa putem fi impreuna, eu acum am 15 ani iar el 21 de ani, si mi-a interzis sa mai vorbesc cu baieti sau sa am un iubit pana la 18 ani, i-am spus ca de ce imi interzice si mi-a spus ca nu vrea sa ma aiba altu si ca intelege ca sunt micuta si ma asteapta si ca nu vrea sa isi bata nimeni joc de mine. Ce intentii are, sunt din suflet sau sunt doar pentru a se culca cu mine?

4 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Cine naiba se crede el sa-ti interzica ceva?! Tu de ce ii permiti?
Normal ca vrea doar sa se culce cu tine!

| neutrino a răspuns:

Raspuns corect: b.

| HurremSultan a răspuns:

Bună.
Tu chiar crezi că te iubeşte şi vrea să fie cu tine? E evident ce vrea de la tine. Vrea să te bage în patul lui şi după sa şi bată joc de tine şi te va lasa.Nu pune botul la vrajelile lui dulci care nu sunt adevărate, vrea doar să te ademenească.Eu zic să îl eviţi şi să nu mai vorbeşti cu el, eventual să vorbeşti cu mama ta să îti dea nişte sfaturi.

| BlackOpal a răspuns:

Doamne, nu te,, lega" de un om de 21 de ani! E evident ce vrea de la tine, de vreme ce a inceput sa discute despre sex deja. Eu spun sa il lasi in plata Domnului si sa cauti pe altcineva de varsta ta! Niciun barbat, vreodata, nu trebuie sa iti impuna ceva, fii atenta la ce iti spun! Un barbat adevarat nu te preseaza niciodata sa faci nimic, cu atat mai mult sa faci sex cu el sau sa nu vorbesti cu baieti 3 ani de zile (nu ca asta ar fi posibil). Alegerea este a ta, dar tot ce vrea este sex, iar tu esti naiva si ii faci jocul!