| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si am un iubit de 18 ani. Il iubesc nespus de mult si suntem de aproape jumatate de an impreuna. Nu am facut sex si nu avem degand pentru ca i-am spus de la inceput ca daca asteapta asta de la mine mai bine ne despartim. Acum ceva timn, nu mult a aflat tata de noi si mi-a interzis sa mai vorbesc cu el si a vorbit si cu el spunandu-i acelasi lucru. Cum as putea sa-l conving sa-l accepte deoarece nu e de acord cu el de nici o culoare. Nu-mi propune-ti sa-l las in pace sau sa ne despartim si nici vreo chestie legata de mama

18 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Parintii tai se baga in relatie pentru ca tu esti un copil, iar el adolescent/adult.
Tatalui tau ii este frica sa nu te faca sa suferi, sa profite de tine, sa te amagrasca sau sa te lase insarcinata. Trebuie sa te pui putin si in pielea lui. Nu iti vrea raul, ci doreste ca tu sa nu suferi.
Nu stiu, cheama-l sa stea de vorba cu tatal tu, sa vada ce fel de persoana este.

| MasterYoda a răspuns:

In cazul asta, "tatal tau" (ma autocorecteaza) are dreptate. nu ai cum sa intelegi, oricat ti s-ar explica, asa ca taci si asculta

| Alcyon a răspuns:

Problema cea mare e legata de faptul ca el nu-i ortodox. Poate nu-ti pare mare chestie, dar sa stii ca e. Am avut niste colegi protestanti si trebuie sa-ti spun ca aveau o cu totul alta mentalitate. Ei fac multi copii (cam anul si carlanul) si se casatoresc de foarte tineri (tocmai fiindca nu au voie sa intretina relatii sexuale pana la casatorie). Trebuie sa te gandesti daca asta este ceea ce-ti doresti.

| Flaviucu a răspuns:

Eu nu inteleg de ce se baga parintii in relatii, inteleg ca isi fac griji, isi pun tot felul de intrebari, mai ales in cazul tau ca baiatul este mai mare si ei cred ca te poate "vraji" cum vrea el. Incearca sa-i explici tatalui tau ca nu te desparti de el, de ce sa te desparti? Ca dupa aia sa ai tot felul` de "specimene" drogati, inculti, betivi, golani, scuzati-mi expresia, dar asta e adevarul. Cunosc multe cazuri in care s-au bagat parintii in relatiile copiilor lor si majoritatea au devenit "necredincioase", nu mai aveau incredere in nimeni. Spune-i tatalui tau ca intelegi ca iti vrea binele, dar sa nu isi fac griji, daca vrea sa nu ajungi fata care iese in fiecare seara pin cluburi si schimba baietii de 2 ori pe saptamana. E mai ok asa, o relatie cu un baiat pe care il iubesc si ma iubeste, decat cu mai multi baieti pe care nu ii cunosc dar sunt cu ei ca sa-l uit pe fostul', nu tati?

| Mussette a răspuns (pentru Flaviucu):

Fiindca tu ai parinti de baiat. happy

| Disperatu a răspuns (pentru Flaviucu):

Omule.Tu realizezi ca ea are 14 ani si el 18? Ti se pare normal?

| Trolli a răspuns (pentru Flaviucu):

Parintii nu ar trebui sa se bage in relatii atunci cand ambii sunt majori. Ea este copil, el (ar trebui sa fie ) matur la cei 18 ani.
O sa vezi daca vei deveni tata de fata, si vine unu' mai mare la fata ta minora. Tot asa open mind vei fi?

| anonim_4396 explică (pentru Trolli):

Sunt fata straight face

| Trolli a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu ce am zis? Replica aceea nu era pentru tine.

| Happyjump a răspuns:

De ce nu-l place tatăl tau? Presupun ca are un motiv.
Puteți sa va întâlniri pe ascuns daca nu-l place de nicio culoare, mie mi se pare ca te Iubește majoritatea baietilor stau cu fete doar ca sa le f*** si apoi le lasa dar după părerea mea chiar te Iubește.

| anonim_4396 explică (pentru Happyjump):

Crede ca nu o sa mai invat daca sunt cu el si ca da! O sa ma ****

| Happyjump a răspuns (pentru anonim_4396):

Demonstreaza-i contrariul.

Răspuns utilizator avertizat
| Burlacu006 a răspuns:

Probabil tatal tau isi face griji sa nu te f. stiind ca el e mai mare cu 4 ani ca tine dar ai putea sa vorbesti cu el si sa ii explici ca nu se va intampla nimic si ca esti destul de mare pentru ati purta si singura de grija, multa bafta.

| Nestii a răspuns:

După părerea mea dragostea nu are vârstă... dar nu știu ce să zic, nu îți asculta mama și rămâi cu el in continuare dacă așa vrei. Dar îmi e cam greu să cred că nu o face cu altele si te așteaptă pe tine până la 18 ani, totuși are o vârstă și simte și el nevoia de niho, niho. laughing Oricum, dacă vă iubiți...rămâneți împreună. happy

| NicoleC19788 a răspuns:

Si eu am patit exact acelasi lucru ..si am vorbit cu mama mea si i-am explicat cat de mult il iubesc si mama mi-a dat voie sa ma conving singura ca nu este bun pentru mine ..deoare ce varsta difera mentalitatea este alta si sincer un baiat mai mare te asteapta dar, crede-ma nu te asteapta mult oricat tear iubii sad Sfatul meu este sa vorbesti cu mama ta si sa ii explici iar ea daca isis da seama ca este bun atunci il va convinge si pe tatal tau happy

| shikamaru88 a răspuns:

Incearca sa-l inviti pe iubitul tau la cina, dar fara ca tatal tau sa stie... si vorbiti-va inainte ce sa spuneti, puneti si ceva de cultura generala pe acolo ca sa faceti o impresie buna, el sa vina elegant, si sa spui asa:"Hei, tata, l-am adus pe X-ulescu la cina sa iti arat ca e responsabil... haideti sa discutam ". Daca discutati si despre scoala, sau filme, nu vad dc sa aiba o problema.Trebuie doar sa ii arati ca sunteti responsabili IMPREUNA. happy succes!

| anonim_4396 explică (pentru shikamaru88):

Taica-miu e mai taran si l-ar da afara din casa imediat