| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Am 15 ani, si in ianuarie am incercat sa fac sex cu prietenul meu. Si eu am crezut ca inca sunt virgina, deoarece nu mi-a curs sange, dar m`a durut. Si acum doua saptamani am facut-o cu iubitul meu, si m-a durut. Si a zis ca nu am fost virgina. Si nu mi-a curs nici de data asta sange, doar m-a durut putin. Problema e ca mi-a venit ciclul a doua zi dupa ce am facut-o, si nu trebuia sa imi vina pana peste doua saptamani. Deci mi-a venit cu doua saptamani mai repede. De ce?

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

-am crezut ca inca sunt virgina, deoarece nu mi-a curs sange, dar m`a durut- de fapt, din moment ce tot te-ai hotarat sa faci sex...trebuia sa stii ca virginitatea nu sta in himenu ala.E o experienta psihica, emotionala nu doar fizica, deci virgina nu esti.
Ti-a venit mai devreme pentru ca inceperea vietii sexuale aduce des dereglari menstruale, mai ales la 15 ani.
Ai grija cum, si cu ce te joci, pentru ca din cate vad nu prea stii cu ce ai de a face, si nici cum sa reactionezi.De fapt, nu prea stii ce faci si ce ti se intampla.Informeaza-te!

| Morc a răspuns:

N-am mai auzit de un asemenea caz.Parerea mea este sa mergi la un medic sa vezi care-i treaba.