| inimioara3 a întrebat:

am si eu o problema.am fost cu en tip aproape un an.eu il iubeam el nu stiuthinking a fost virtual pentru ca eu nu am putul sa merg la intalnire cu el.deoarece este o distanta de 450 de km. el are 18 ani iar eu 16 ani.eu sincer si acum il iubesc dar momentan am prieten.noi ne-am despartit deoarecea nu ne-am putut vedea.ne-am propus sa ne si casatorim dar din pacate toate planurile noastre sau spulberat.sad acum m-a sunat colega lui sa-mi spuna ca el e disperat dupa mine si ca isi scrie numele meu pe :manuale, caiete, brelogsi ghiozdan.peste tot tot numele meu apare. ea mi-a spus ca el si-ar dori sa se impace cu mine sa ie rusine sa-mi spna.eu numai stiu ce sa mai cred. ultimadata cand am vorbit cu el pe messenger nu parea sa fi vrut sa se impace cu mine.thinking acum vrea sa vina la mine ca si-a luat carnetu(scoala de soferi). i-am trimis mesaj pe nr lui da nu imi raspunde. ultima data cand mi-a dat mesaj mi-a spus sa-l uit.vazand ca numai vrea sa mai aiba nimic cu mine i-am dat pace. dati-mi va rog un sfat ce sa fac...merita sa ma impa cu el?big grin

1 răspuns:
| monyk a răspuns:

Buna,sincer eu nu prea cred in astfel de relatii la distanta, in care 2 persoane nu se vad, macar o data fata in fata.TU zici ca ai momentan prieten, de ce nu pui pret pe el si incerci sa il uiti pe celalalt si sa ii oferi prietenului tau atentie.Eu zic ca o relatie frumoasa si adevarata e atunci cand 2 persoane sunt unul langa altul si isi traiesc povestea de iubire,atunci cand se ating,se saruta,trec prin diferite lucruri si intamplari impreuna.Una e cand esti cu cineva si nu te vezi o perioada anume, atunci e alta treaba, dar alta e cand 2 pers.nu se vad,aparentele de multe ori inseala si decat sa stai pe mess cu orele si vorbind la telefon,mai bine iesi cu prietenul sau prietenele si te distrezi, iti traiesti viata, parerea mea... uita-l.