| bebe996 a întrebat:

am avut si eu o reletie virtuala pot sa spun ca nu ne-am vazut niciodata. am fost cu un tip virtual timp de aproape un an. ne-am despartit pentru ca nu ne-am mai putut vedea acum recent si o zis ca el nu mai poate astepta.eu l-am iubit foarte mult iar el nu stiu daca m-a iubit. imi spunea ca ma iubeste dar eu nu sunt asa sigura. el are 18 ani, iar eu 16 ani. ultimadata cand am vb-it cu el vorbea numa la misto mi se parea. am incercat sa-i mai dau mesaje si sa vb cu el pe mess dar el nu imi raspundea. zilele astea m-a sunat colega lui fara sa stie el si mi-a spus ca sufere foarte mult dupa mine si pe caietele, manualele si gheozdanu lui tot numele meu apare. ea mi-a spus ca el vrea sa se impace cu mine da e rusine sa-mi spuna. mi-a mai spus ca vrea sa ma invite si la majoratu lui da eu nu pot sa merg. pe noi ne desparte o distanta de 450 de km. n-am putut sa ne vedem pentru ca eu n-am putut sa ajunga atunici la mare.si colege lui mi-a mai spus ca cu greu a putu face rost de nr meu de la el din agenda.si mi-a spus ca in agenda lui is trecuta me amore.acum nu stiu ce sa mai cred thinking dati-i va rog un sfat. parca as vrea sa ma impac cu el da nu stiu cum sa incep sa vb cu elsad

Răspuns Câştigător
| GeorgianaKiss a răspuns:

Pai. si eu am fost in situatia ta. ba chiar de 2 ori. cu jocurile astea virtuale. incearca sa-i spui cat de mult ti la el cam asa ceva " Sa sti ca te iubesc foarte mult.si nu stiu ce ai tu degand. dar eu nu m-am jucat cu sentimentele tale. nu te juca nici tu cu ale mele. cv de genu. sau nu stiu. gandeste-te bine.
Imi dai fundita?love struck
P.S : ce nesimtita sunt. in situatii din astea ma gandesc la funditesad sorry.xD

| inimioara3 a răspuns (pentru GeorgianaKiss):

Multumesc:*:*

| GeorgianaKiss a răspuns (pentru inimioara3):

Npk.

17 răspunsuri:
| AliceThai a răspuns:

Bebe, relatiile virtuale nu exista sad de ce nu-ti faci tu mai bine un prieten din licalitatea ta?!

| ZvT a răspuns:

Ce penal... Mi-ai starnit un zambet. Iubiti-va in continuare poate peste 5 ani va intalniti si la prima intalnire va despartiti ca erati mai frumosi in poza.

| DenisaMetal a răspuns:

Pai ar trebui sa il lasi inpace si iti gasesti un prieten real ca numai asa simt gustul dragostei adevarate.si ar trebui sa lasi prieteniile virtuale ca sunt lucruri mai frumoase de facut in viata reala sftatul meu ...baftahappy

| YumixCupcake a răspuns:

Uhm. stiu cum e sa iti placa de cineva care sta la o distanta foarte mare de tine. deci. eu cred ca ar trebui sa te impaci cu el... spune-i-o direct. ca si tie iti e dor de el. ca vrei sa fiti iar impreuna. ca te simti naspa.Dar, chestia e ca relatia nu se prea pot materializa daca nu va intalniti

| BebeStrumf a răspuns:

Saracuta,trec toate! Nu stiu cum puteti sa va implicati sentimental emotional printr'un calculator,daca nu l'ati vazut pe ala? Omfg! O fi posibil la cei care's slabi de caracter,dar eu nu m'as putea indragosti de unul necunoscuthappynumai daca as vrea sa bag o obsesie pentru el,as face'o oricand, si nici asa... daca te invita la majorat te duci, macar sa te alegi cu ceva din toata povestea virtualului.Cand se iubeste nu se mai tine cont de kilometri sau alte chestii incerci sa invingi! Vorbele lumii nu le asculta ci fa ce crezi tu, dar trebuie si sa'i cunosti caracterul in afara; really! Bafta:*

| fosnet a răspuns:

Relatiile la distanta nu rezista; are sa-ti treaca, fara indoiala. Fii fericita!

| introduaicinumele a răspuns:

Wtf?!?

| anonim0007 a răspuns:

Nu v-ati vazut niciodata dar v-ati iubit? cum vine astarolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai 16 ani si ii ai degeaba.relatie virtuala? stau si ma intreb; cum o arata o combinatie virtuala? da o casnicie viruala? da un sex virtual? sunt si copii virtuali?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună replica laughing!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, dă-le naibii de relaţii la distanţă. NU EXISTĂ DRAGOSTE VIRTUALĂ!
De ce? Păi uite.
Dragostea = sentiment exagerat de puternic de admiraţie + unicitate + atracţie sexuală.
''Dragoste'' virtuală = sentiment deprins în funcţie de personajul virtual, ireal/fantezie.
Tipul tau este inexistent. Tu nu îl cunoşti cu adevărat. Ai doar o imagine, formată în urma replicilor ce ţi le dă sau le dă altora în prezenţa ta, ce naiba. Nu este ceva palpabil, să trăieşti.
Trezeşte-te la realitate, închide calculatorul, scoate router-ul din priză, ieşi afară, vorbeşte cu prietenii, şi cu prieteniile mai vedem. Când o fi, o fi, dar să fie, nu doar să pară!

| kissmealiss a răspuns:

Relatye l distanta? nu rezista.am trecut si eu prin asta.cautaty p altcineva cre sa fie aproape d u.

| alinforever a răspuns:

Buna! eu sunt indragostita virtual si imi este deokmdata bine, sper sa nu ma minta simt din vb lui ca ma iubeste, incearca sa-l uiti altceva nu ai ce face daca el nu iti mai ras la mesaje si incearca sa fi mai indiferenta si nul mai cauta k se simte f important fal sa simta k e dor de tine te pwpic

| bebe996 explică:

Bine multamwinking deja incep sa-l uitbatting eyelashes