| Georgy_2066 a întrebat:

Am avut o relatie de 1 an si 4 luni.Acum 2 luni m-am despartit de el pentru ca ne certam foarte mult, in fiecare zi.El a vrut sa ne despartim.M-am tot rugat de el sa ne impacam si nu a vrut.Imi tot spunea sa ramanem cei mai buni prietenisad..Eu nu am vrut. Timp de o luna il sunam non-stop si il cautam dar dupa aceea am incetat..In urmatorea luna a inceput el sa ma caute..eu deloc nu il cautam, nici macar pe mess daca il vedeam online nu intram pe el..Saptamana trecuta a inceput sa ma caute, si am inceput sa ies cu el..ne-am impacat, am stat aproape o saptaman impreuna.Mamei lui nu ii place de mine absolut deloc.Noi sambata asta trebuia sa mergem la un majorat si i-a spus si parintilor ca s-a impacat cu mine si acestia au inceput sa comenteze.El mi-a spus ca vrea sa ne despartim,acum definitiv ca nu mai vrea certuri cu ai lui, ca a vazut ca ii vrea binele si nu merita sa se certe cu ei pentru nici o fata.Totul vine de la maicasa, si inainte ii tot spunea sa ma lase si chestii de genu`. Spuneti-mi va rog frumos ce sa fac? Nu mai pot.Mi-a zis ca nu s-a mai certat asa cu nici o fosta prietena si cu toate a ramas amic..Eu il vrea inapoi. Ajutati-ma va rog..Nu vrea raspunsuri de genu:Lasa ca o sa treci peste.Il vreau pe el.Multumesc multsad

12 răspunsuri:
| raducanumihaela a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, e cam complicat. Nu cred ca nici un baiat nu merita sa te rogi atat de el. Te cred ca il iubesti dar asta e

| GheNsS a răspuns:

Este clar ca te iubeste insa nu poate trebuie peste cuvantul mamei sale, trebuie sa gasesti o solutie dc nu te place mama lui, ei bine asta e paradoxu sti dc?, daca stii ei bine fa inasa fel sa te schimbi macar te dragu relatiei. Este clar ca ai ceva ce mama lui nu suporta si nu agreaza descoera ce si rezolvo.Este clar cheia cate o relatie fericita cu iel este o relatie buna cu parinti lui. Daca chiar nu vor singura varianta este sa astepti ca iel sa ajunga la o varsta in care poate hotara singur ceace vrea langa el! Mult noroc

| Georgy_2066 explică (pentru GheNsS):

Faza e ca eu am fost cu maicasa, taicaso si fratele lui la Oradea, munte si bulgaria..si el mi-a spus ca de atunci nu-i place la maicasa de mine.Ca si matusa si verisoru lui ii tot spunea ca el face ce vreau eu si chestii de genu`.Nu am cum sa vorbesc cu maicasasau sa ii casstig increderea. ajutati-masad..Nu mai stiu ce sa fac

| CynthiaB a răspuns:

"Acum 2 luni m-am despartit de el pentru ca ne certam foarte mult, in fiecare zi.El a vrut sa ne despartim.M-am tot rugat de el sa ne impacam si nu a vrut."

Si, pana la urma, tu te-ai despartit de el sau el de tine?

| raducanumihaela a răspuns (pentru CynthiaB):

Cred ca el de ea.

| Georgy_2066 explică (pentru CynthiaB):

Elsad

| Georgy_2066 explică (pentru raducanumihaela):

Da,el:-

| CynthiaB a răspuns (pentru Georgy_2066):

Aha. happy Eu zic ca trebuie mai intai sa ii castigi increderea maicasii, apoi sa vezi daca el s-a despartit de tine din cauza asta sau asta era un pretext.

| Georgy_2066 explică (pentru CynthiaB):

Faza e ca eu am fost cu maicasa, taicaso si fratele lui la Oradea, munte si bulgaria..si el mi-a spus ca de atunci nu-i place la maicasa de mine.Ca si matusa si verisoru lui ii tot spunea ca el face ce vreau eu si chestii de genu`.Nu am cum sa vorbesc cu maicasasau sa ii casstig increderea. ajutati-masad

| CynthiaB a răspuns (pentru Georgy_2066):

Incearca sa ii demonstezi mamei lui ca nu esti asa cum crede ea sau rudele ei. Pentru asta trebuie sa il convingi pe prietenul tau sa te mai lase cu el putin timp, sa incercati impreuna sa o lamuriti.

| Georgy_2066 explică (pentru CynthiaB):

Nu vrea.I-am propus. Zice ca maicasa nu o sa-si schimbe parerea.Ce pot sa fac sa-l intorc la mine? si mi-a mai spus ca e tanar si ca vrea sa-si traiasca viatasad..Mai exista sanse sa ne impacam? Tin sa va spun ca in timpul in care a stat cu mine se certa foarte mult cu ai lui pentru ca nu-l lasa sa vina sa ma vada[el nu sta in acelasi oras cu mine, venea si statea la bunicasa.E distanta de vreo 20 min]Chiar a vrut sa plece de acasa pentru mine.M-a iubit foarte mult, eu asa cred.Azi mi-a spus ca ma mai iubeste dar nu e iubire de aia cum era inaintesadnu stiu ce sa mai cred.Il iubesc si il vreau inapoi.

| GheNsS a răspuns (pentru Georgy_2066):

Poftim id meu perfect.armand@yahoo.com