| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema...
Anul acesta m-am mutat la o alta scoala si unui baiat i-a placut de mine. Am inceput si eu sa-l plac, dar el tocmai terminase o relatie cu o fata. Ea ma ura si prietena ei cea mai buna vroia sa fim prietene. fata care ma ura inca il mai placea pe Andrei dar el nu o considera decat prietena.
Nu stiu cum de, dar eu, Diana si Dora am devenit bff si eu si andrei suntem impreuna. La inceput era totul frumos, dar de cateva saptamani prietena mea si iubitul meu vorbesc foarte mult, se suna unul pe altul, isi fac proiectele impreuna, temele, etc.
eu sunt cam geloasa, Diana imi tot povesteste cum era cand era cu Iubitul meu si ma face geloasa.
Colegele imi spun ca Dia se cam da la iub meu dar incerc sanu le bag in seama.
el zice ca ma iubeste numai pe mine si sper ca e asa
EU nu vreau ca prietena mea sa creada ca eu i-am luat locul si nici sa ma despart de andrei ddar nu mai suport mult chestia asta. Ce sa fac?
dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| robertosi a răspuns:

Buna big grin, e cam greu de aflat dar, daca ai un prieten/a care sa ai incredere in el si sa fie tot odata si bun prieten cu fosta lui iubita ai putea sa iti rogi acel prieten sa fie atent pe diana aceea, si ai putea sa vezi cum se comporta iubitul tau, cel mai bun mod de a afla asta este de a iesi cu ea (diana) si cu el (iubitul tau) si sa incerci sa descoperi ceva "neobisnuit", si cel mai important ai putea sa vorbesti sincer cu prietenul tau. Daca te iubeste poti observa dupa cum se uita in ochii tai. Sper ca te-am ajutat big grin byee

1 răspuns:
| denis987 a răspuns:

Nu te lasa, rupele fasulaughing) incearca sa fi si tu mai mult cu el sa faci mai multe chestii cu el. dezbracate la web daca e nevoielaughing)