| Aimy a întrebat:

Buna,am si eu o problema:de la un timp am ceva sentimente pentru un baiat...nu sunt sigura daca il plac(nu ma faceti ciudata) dar cand ma uit la pozele lui simt ceva pentru el,si nu e prietenie! Cum as putea sa-i spun ca il plac,precizand ca el nu ma cunoaste(avem aceeasi varsta, dar la scoala suntem in clase diferite)? am facebook-ul lui dar l-am vazut si in realitate la un meci de fotbal.nu prea il cunosc stiu doar ca e in clasa cu vecina mea(dar noi doua nu ne intelegem deloc bine,acum cativa ani era cele mai bune prietene iar acum ne mintim una pe alta--dar asta e alta poveste--).ce sa-i spun tinand cont ca el e foarte popular iar eu sunt foaaarte timida(eu nici cu colegii din clasa nu prea vorbesc,doar cu cativa)? adica:ma duc in fata lui si ii spun te iubesc, ce-i pasa lui? daca pe el il cunoaste toata scoala va dati seama cate fete super dragute poate avea...si din toate eu? mi-e tare rusine.ce sa-i spun? va rog mult de tot.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Trezeste-te si realizeaza ca nu putem sa ne agatam de gatul fiecaruia care ne place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput, vorbeste cu el pe facebook.Sa vezi daca vrea sa vorbeasca cu tine.happy Cere-i ID-ul de mess. Daca ti-l da, inseamna ca e de treaba. Daca nu, inseamna ca e un fraier laughing.
Dupa cateva conversatii, invita-l la un suc...
Dar nu ii spune ca il placi pentru ca isi va pierde interesul, nici nu te arata moarta dupa el.
Bafta!kiss

| Maya2014 a răspuns:

E o poveste tipic americana in care este vorba despre cel mai popular tip din scoala si o fata timida si nu prea populara, cu putini prieteni si etc.Acum,tinand cont ca asta e o poveste adevarata, nu prea sunt sanse sa se termine ca in filme.Eu zic, cel mai bine sa incepi sa vorbesti cu el pe facebook, sub orice pretext, abia apoi it i sugerez sa ne spui evolutia situatiei ca sa-ti pot da un raspuns concret cu ce ar trebui sa faci mai departehappy

| FuckTWorld a răspuns:

Cel mai simplu este sa ii spui baiatului ceea ce simti pentru el fata in fata, daca te ia la misto sentimentul nu ii reciproc.Fai o invitatie la un suc si vorbesti acolo cu el, si ii spui ce simti. Daca nu ai tupeu pierzi o sansa buna de a fii cu o persoana care iti place.Cu rusinea nu rezolvi nimic.Bafta!