| ForbiddenLove a întrebat:

Am o problema...Clasa mea o trebuit sa se mute la o alta scoala(e o chestie mai complicata) si suntem doar cateva clase de gimnaziu in scoala asta.Problema e ca eu sunt genul de fata timida, cuminte... iar scoala este plina de baieti perversi (si sunt doar pe clasa a 8-a) si fete tupeiste si "bune" (stiti la ce se refera baietii). In orice caz nu stiu cu cine sa ma imprietenesc? majoritatea sunt baieti cam increzuti si "smecheri" iar fetele la fel. Iar toti colegii mei incep sa ma creada o ciudata ca nu socializez cu nimeni si nu ies tot timpul afara. M-o tot intrebat de ce stau in clasa. O chestie care ma enerveaza foarte mult este a eram in clasa cu prietena mea cea mai buna si stateam si o intrat mai multi in clasa si cred ca vreo 2 baieti m-o intrebat daca suntem tocilare pentru simplu fapt ca stateam pe scaun.Nu stiu ce sa fac! Urasc scoala asta! In vechea mea scoala era mai misto.plus ca ma intelegeam mai bine si cu colegii.acum nu mai e la fel!

Răspuns Câştigător
| CarmenR a răspuns:

Intr-adevar nu e usor sa faci o astfel de schimbare pe care tu nu o doreai si care ai impresia ca ti-a adus numai necazuri. Esti tu timida, dar vad ca ai mentiont-o pe prietena cea mai buna. Prin urmare, ai prieteni, deci asta nu este o problema. Gandeste-te ca poate ai prejudecati in legatura cu noii tai colegi. Poate multi dintre ei sunt asa cum i-ai descris tu, dar pe langa acesti,, bad guys" si,, fete bune", sigur mai exista si oameni mai echilibrati. Eu zic sa iesi din cochilia ta si din protectia pe care ti-o ofera clasa. Fi puternica! Fi curajoasa! Poate vei descoperi cu bucurie lucruri noi si vei ajunge sa iubesti scoala unde ai ajuns. Mult succes!

4 răspunsuri:
| ForbiddenLove explică:

Multumesc dimi si carmenR pentru sfaturi :*. cat despre raspunsul anonim... mi se pare o prostie ce spui! cred ca glumesti!

| andre2726 a răspuns:

Crede-ma ca stiu cum e uite daca vrei sa vb

id: no.name2726 big grin

| VampireKnight a răspuns:

1. la ce scoala esti de curiozitate
2.nui mai asculta pe prosti aia lasa-i in prostia lor
3.imprietenestete cu cei mai de stilul tau
4. uiteadresa mea de mess daca mai vrei sfaturi funtarnaruto_vulpe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa fii si tu ca restul`
ma refer ca nu trebuie sa stai numai inchisa in clasa
fii tupeista! Iar daca este nevoie sa te integrezi mai bine da de inteles ca esti ca restul fetelor!
o sa reuseasca. eu am si facut chestii cu unii baieti in baie ca sa nu ma mai urasca!