| adrianajollie a întrebat:

Am si eu o problema grava straight face... in urma cu doi an jumatate m-m indragostit foarte tare de un baiat, pe care la inceput nu prea il inghiteam. Am ajuns sa tin la el din ce in ce mai mult. Am fost la diferite petreceri impreuna. De fiecare data el incepea sa se dea la mine, ma saruta si toate cele, insa a doua zi ma lasa balta, se facea ca nu ma cunoaste sau se purta urat. Am continuat asa pana la inceputul scolii cand nu a mai vorbit deloc cu mine, insa prietenul lui cel mai bun a vrut sa ne cuplam. I-am aratat ca si eu vreau, insa acum cateva zile, la o petrecere, persoana la care tin foarte foarte mult a venit la mine si din nou s-a purtat foarte frumos. De ce face asta? Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai ar trebui sa iti inviti la o discutie" prieteneasca" si sa ii spui ca tu nu esti dispusa sa fi felul 2 al nimanui. se joaca cu tine si cum tu esti indragostita de el profita si te joaca pe degete. eu zic sa ii pui pofta in cui si sa ii zici ca ori totul ori nimic, fiindca nu ai de gand sa fi la poftele lui si cand are chef de tine vine si cand nu sa se poarte cu tine de parca nu existi.

| adrianajollie explică:

Mersi de ajutooooor :*

| SiMpLa a răspuns:

Ai grija sa nu cazi in extrema de 'fraiera lui'. Se vede ca nu este o persoana serioasa oricand are placerea te poate avea iar tu ii cazi in brate de fiecare data si aici gresesti. Cel mai bine ar fi sa il uiti dar mai intai nu uita ca si tu ai orgoliul tau.
La urmatoarea revedere ignora-l si respinge-l numai asa iti poti recastiga mandria.

| Totipentruunu a răspuns:

Ar trebui sa vb naibii cu el pentru ca tu nu esti papusa nimanui.Sau de fapt marioneta si el cel care trage sforile.
Daca vrea sa se comb cu tine at ar trebui sa stii asta, deci cere i sa iti lamureasca comportamentul lui atat de straniu.Si tu nu te mai presta la " farsa" lui.Fii indiferenta si fa l sa para ridikol.Stiu ca greu si ca tii la el dar de undeva tot trebuie sa incepi:* baftasmug

| myry a răspuns:

Spune-i si tu:mai baiatule vrei sa fim impreuna spune-mi ca sa nu o mai tinem tot asa spune''da'' sau ''nu'' alegeti.asta e parerea mea

| Maria_1576 a răspuns:

Cred ca el vrea doar sa se joace cu tine... ti-o spun din propria experienta. Nu ii mai accepta tot ceti face el...Combina-te cu prietenul lui, si din comportamentul lui vei observa daca te place sau nu.Cand vei iesi afara cu prietenul tau suna-l si pe el si incerca sa-l respingi.si eu zic sa nu il intrebi daca vreti sa fiti impreuna fiindca : 1.Esti fata si ai si tu o mandrie nu te da pe spate din cuza unui baiat 2. Daca va spune nu si atunci chiar ca vei arata penibil in fata lui si te va lua si de proasta si 3. Un baiat daca place o fata cu adevart o in traba el.In cazul in care nu te-a intrebat asta inseamna ca nu te place

Na, pana la urma sfatul meu este sa faci asta, dar daca nu vrei fa ce vrei tuwinking