| MuSiCmYlOvE a întrebat:

Sunt cu un baiat de 2 luni. Il ador. La inceputul relatiei, imi spunea ca ii e dor de mine, ca ma iubeste, vorbeam prin mesaje non-stop. Acum, rar mai primesc un mesaj de la el, si in general, cand e foarte plictisit si nu are ce face. Am inteles asta, pentru ca, la inceputul unei relatii totul e roz, si dupa devine monotona. Desi nu vroiam sa admit, am ajuns si eu la monotonie. Lucrul care ma deranjeaza este ca vorbeste foarte urat cu mine. Ma face proasta, doar pentru ca il "fac" la niste prostii de jocuri pe calculator. Ma facea curva intr-o perioada, tot din cauza jocurilor, dar am vorbit cu el si i-am spus ca nu e bine! Si ca il iubesc, dar daca el continua asa, va trebui sa punem capat. Acum, nu ma mai injura la fel de mult, dar mi-e dor de EL. De persoana dulce de care m-am indragostit, care isi facea mereu timp pentru mine. sigh Ce sa fac ca sa ii deschid ochii? Sa il fac sa se schimbe? Nu vreau sa il schimb. Vreau sa fie exact cum este si acum, doar sa isi mai aduca aminte si de mine, de persoana care il iubeste cel mai mult. Sa arate ca ii pasa. sad Scuzati greselile, am scris asta cu ochii in lacrimi.

8 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Te inteleg, doar pentru ca si eu am trecut prin asta.Sunt mica si poate ca ai mai vazut la alte intrebari,raspunsuri la care spuneam ca stiu din propria experienta. Si da, chiar asa este. Sunt mica recunosc, dar am trecut prin extrem de multe lucruri, care m-au maturizat.Si nu imi pare rau! Cum spuneam, am patit si eu la fel ca si tine, dar din pacate la noi s-a ajuns la despartire pentru ca nu mai puteam suporta jignirile lui la adresa mea. La fel ma facea, proasta, curva etc.din nimicuri.Chiar eram proasta,pentru ca nu puneam punct relatiei.Dar de fiecare data cand ma enervam si ziceam gata stop,numai pot! parca ceva in suflet imi spunea ca il iubesc si nu pot sa ma despart de el! Chiar daca nu il iubeam, chestia asta o realizam mai tarziu,ca doar tineam la el,ma atasasem de el! De un baiat care nu ma merita! Nu ai cum sa ii deschizi ochii, nu ai cum sa mai dai timpul inapoi, sau sa fie cum era inainte! Sti, orice relatie la inceput e de vis. Si apoi intervin certuri,discutii, intiervine monotonia.Dar la voi este prea devreme. Dupa doua luni a intervenit monotonia, plictiseala. Si nu este bine. Tu ar trebui sa vorbesti cu el, sa ii spun sa nu te mai faca asa, sa nu iti mai vorbeasca urat! Lui poate ca ii pasa de tine, dar nu stie sa iti arate, nu stie sa se comporte! Nu ai cum sa il faci sa redevina baiatul dulce pe care l-ai cunoscut.Stiu ca este greu sa accepti asta, dar eu de fiecare data am stiut sa trec peste! Si la fel ar trebui sa faci si tu. Vorbeste cu el. Apoi lasa-l cateva zile, sa vezi daca a priceput, daca iti da sms-uri, daca te alinta. Daca se comporta tot la fel, atunci pune stop. Mai bine acum decat mai tarziu.O sa vezi ca poate vei mai da peste baieti ca ei, dar dupa fiecare relatie, gandesti altfel.si vei sti ce sa faci! Eu sper din tot sufletul ca el sa se schimbe in bine si sa fiti ca inainte! Dupa cum vad tu esti o fata de nota 20 si cu siguranta iti vei gasi un baiat care sa te respecte si care sa te merite! Bafta multa:*

| DeeaMarry a răspuns:

Eu cred ca el doar s-a prefacut la inceput, ca sa te impresioneze pe tine. Acela nu era el cu adevarat!
Iubirea inseamna respect!
Iar el nu te respecta...

| Rotciv a răspuns:

Buna.Mesajele alea cu parere de rau iti spun ca nu vor mai veni! De facut nu prea ai ce face. Dupa cum stiu eu ca sunteti voi fetele.Tu pana acum ai cam facut tot posibilul sa-l faci sa fie ca inainte.Pe langa faptul ca de iertat l-ai iertat aproape non stophappy. Cred ca ai facut tot ce ai putut ca sa-i arati ca vrei sa fi cu el si ca-l iubesti! Ca sa iubesti trebuie sa primesti la randul tau iubire.Tu inca ti la el foarte mult dupa cate vad din mesajul tau.Dar ai sa vezi ca treptat are sa-ti piara si tie iubirea asta pentru el si se va transforma in indiferenta.Trebuie sa actionezi! Daca el nu se schimba cand vede ca tu suferi, daca el nu e langa tine cand tu ai nevoie si daca atunci cand tu ii daruiesti iubire el se comporta urat.Eu nu inteleg de ce mai stai cu baiatul asta! In primul si in primul rand trebuie sa fi egoista! Scuze ca zic asta.Dar gandeste-te si la tine.Ai fi fericita langa o persoana care nu-ti daruieste la randul sau iubire? Ai putea sa iubesti pe cineva stiind ca el nu da 2 bani pe tine? Nu lasa pe nimeni sa-ti vorbeasca urat! Intr-o relatie amandoi sunteti egali! Unde mai este respectul?
Parerea mea este ca trebuie sa vorbesti cu el si sa-i explici ca tu in felul asta nu mai poti si ca este timpul ca el sa se schimbe. Daca tine la tine va face acest mic sacrificiu, iar daca nu cu parere de rau iti spun.NU ESTE ULTIMUL BAIAT! E plina lumea de ei.Gandeste-te bine ce faci si daca mai ai nevoie de ajutor sunt aici. Sper ca te-am ajutat cu cevahappy.

| ionica56 a răspuns:

Nu fii trista.
Eu una as spune sa il lasi. Daca chiar tine la tine isi va da seama ca comportamentul lui nu este unui adecvat.
Draga mea. Tu nu esti ultima carpa sa fii facuta Curva!
Mai sunt baietii, unii care vorbesc frumos cu iubitele lor.
Ai putea sa discuti cu el dar nu pe mess.
In realitate, spune-i ce te nelinisteste si ca nu iti place cum se comporta. Daca tine la tine macar putin te va intelege si te va saruta.

Mult succes.

| roxanika24 a răspuns:

Eu zic sa fi indiferenta cu el si daca vezi ca tot nu-i pasa incearca sa il uiti gasesteti pe altcineva sa vezi ce gelos o sa fie ocupati timpul cu ceva si ai sa treci peste asta. succes!

| darkwizzy978 a răspuns:

Tipu din cate ai zis e cam dependent de jocuri si cam nesimtit.La urma sunt doar niste jocuri in fine inteleg situatia stiu ce simti zic sa nu incerci sa il schimbi fiindca nu cred ca vei reusi sincer, nu stiu cat ai inteles din ce am zis nu prea pot sa-ti dau 1 sfat fiindca nu stiu cati ani ai. Sper sa se trezeasca la realitate si sa fiti iar fericiti!

| Iulia100rock4ever a răspuns:

Lasa-l incearca sa-l uiti.nu poti permite sa te ignore.si faptul ca te-a facut curva este grav. mult succes si nu mai plange dupa el, nu merita!

| Rolitech98 a răspuns:

Ce noroc au unii baieti(barbati).Le injura pe iubitele lor iar acestea tot trag la ei. Vrei sa faci casa cu el? O sa ai de suferit.
Indeparteaza-te de el, iubirea vine si pleaca.Eu pot spune ca mi-am gasit sufletul pereche, avem toate chestiile la comun, gandim la fel.Pentru asta o respect si o iubesc in fiecare zi tot mai tare.Doar ca marea problema este ca nu este pregatita.18 (eu) 15 (ea).
Asa arata o pereche reala, nu cel care o face PROASTA pe iubita lui.Doamne l-as plesniiii grav pe strada daca as auzi. Serios, nu ai cum sa traiesti cu el.Mai tarziu va recurge la acte de violenta.

Un exemplu ciudat.Eu sunt jucator de cs go(mai joc meciuri cu prietenii pe bani si chiar castig ok). Daca prietena mea vine la mine in timpul unui meci, pai frate, opresc si curentul numai sa fiu la dispozitia ei.Primesc (pentru cunoscatori) cooldown 7 zile si mai pierd si 150-200lei Si chiar nu-mi pare rau.

Fata mea, renunta la el.Cauta pe altcineva care chiar tine la tine.Sau vrei sa ajungi la ProTv?
"Mamă găsită mutilată, alături de copiii ei"
Fi-ti mai fetelor cu capul pe umeri.ASTA CAUTA BARBATII SERIOSI.