| anonim_4396 a întrebat:

sunt noua pe aici, dar as vrea sa va spun povestea mea. Am avut o relatie de durata cu un tip pe care din cauza ca se purta urat cu mine am ajuns sa nu il mai iubesc. M-am indragostit insa de fostul iubit al prietenei mele, cu care aceasta s-a purtat ingrozitor. Am ajuns sa avem relatii intime, si mi-a spus ca e foarte multumit de mine din acest punct de vedere. Eu simt ca ma indragostesc de el, dar ma tem sa nu stea cu mine doar pentru asta. Ma cauta si vorbim multe pe facebook.Nu stiu ce sa fac crying((

Răspuns Câştigător
| Cristiann25 a răspuns:

Testeaza-l! Stiu ca nu e frumos ceea ce te invat dar iti poti face un cont pe messenger, facebook sa te dai drept alta persoana sau daca ai o prietena buna in care ai mare incredere pune-o sa-l incerce, daca te-ar insela! Daca te iubeste, n-o sa-i accepte avansurile!

| Picasso a răspuns (pentru Cristiann25):

laughing, pffff buna asta cu testarea!
Mai nu prea e buna!
Orice baiat este ispitit foarte usor, de catre o fata care ii surade!
Cam asa sta treaba si la voi, insa la voi nu functioneaza prea mult imaginea, insa gesturile, si altele, functioneaza, totusi functioneaza!
Noi ne inervam repede! Asa ca iubirea nu se rezuma la testare, se rezuma sa iti ti "iubitul" sau boufriendul aproape! nu sa il dai asa repede! laughing
Iubirea asta, ophh ophh mai mai, eu zic ca apare atunci cand te mustra coonstinta! laughing sau nu!
Invata sa il ti aproape! iti zic eu ca ii va fi frica sa faca vreo prostie, o sa ii fie frica sa te piarda! Insa si aici depinde de alte probleme! Si lasati naibii telenovelele! dauneaza
Asa ca mammi, cand o sa ai prieten sa nu il testezi prea mult!
succes :*

| Cristiann25 a răspuns (pentru Picasso):

Daca imi permiti si nu te superi am remarcat:se scrie "evervam".Am spus ca nu o invat neaparat ceva de bine dar asa o sa vada pe cine poate avea alaturi! In legatura cu imaginatia sincer mie mi-ar trece prin cap lucruri de genul asa ca inainte as testa bine terenul!

| Picasso a răspuns (pentru Cristiann25):

Pentru cultura ta generala : exista si cuvantul a inerva! inseamna ceva frumos, o senzatie faina, cauti in DEX, si o sa vezi acolo, stiu sigur ca ai trecut si tu prin senzatia asta!
Succes!

11 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Hmmm, mai taie din portie!

| h3r a răspuns:

Normal că pentru asta stă cu tine. Faceți și altceva? Nu...

| grab a răspuns:

Daca el s-a apropiat de tine si va merge bine, atunci dati-i bataie inainte si traiti-va viata. Nu va mai ganditi la trecut si la posibilele suferinte din viitor. Cu totii suferim asa ca daca ne-am mai si gandi la asta cand am mai avea timp sa traim si partea buna. La dracu cu paranoia! Get loved!

| Cristiann25 a răspuns:

Pai nu am vorbit de relatii sexuale.Sa se dea la el incat sa-l convinga sa iese impreuna etc. Daca pentru voi in viata si in general inselatul inseamna numai a face sex ganditi aiurea rau dar in fine.

| неизвестныйй a răspuns (pentru Cristiann25):

Şi dacă ies împreună cecăcat crezi că fac? Nu sex?
Dacă ies o dată, de 2 ori împreună nu se numeşte înşelat.

| Cristiann25 a răspuns (pentru неизвестныйй):

Eh bine ramai la parerea ta ca nu are rost sa ne contrazicem.

| NoNameexd a răspuns:

Evadează din situația asta,practic te depășește psihic.O să ajungi în depresie din cauza asta,de ce nu te bagi în alte anturajuri,unele benefice pentru starea ta? Poți să ai o viață frumoasă,în momentul în care încetezi să ți-o mai complici,dacă simți că începi să ți la el, rupe legătura, pune stop, nu virgulă, ca să nu regreți mai târziu. Sper că te-am ajutat.Baftă!

| LiVeeee a răspuns:

Traieste-ti clipa, daca va iubiti nu are rost sa te gandesti la drame...