| Roman_Mihai_Alexandru_1995 a întrebat:

.am si eu o problema. M-am despartit de prietena mea acum 2 zile de fapt ea de mine, si nu pot suporta, o vreau inapoi cu orice pret. de 2 saptamani era altfel si incercam sa o impac. vorbe frumoase declaratii, dar degeaba..Nu stiu de ce mi-am dat seama abia acum dupa 5 luni si ceva cat de mult o iubesc nu rezist fara ea. Ea nu prea a gresit cu nimic, vreau sa iau toata vina asupra mea ca am facut cateva greseli. dar sunt pur convins ca nu le mai fac. Am incercat orice dar nimic deja s-a obisnuit cu ideea. Vreau sa o aduc inapoi sa o fac iar sa ma iubeasca, de obicei eu dau sfaturi in astfel de situatii dar acu mu ma pot ajuta nici pe mine. Dati-mi va rog cineva un sfat. dar nu de genu las-o cauta alta, las-o ca mai sunt fete... NU! va rog thk happy daca conteaza am 14 ani si ea la fel tongue sad

Răspuns Câştigător
| Weedier a răspuns:

Indiferenta dragule.
Fii indiferent cu ea cateva zile,n-o mai baga in seama si daca mai simte ceva pentru tine te va cauta. Sa afle ce se intampla, de ce o ignori.
La mine a mers. Culmea tipul m-a parasit si apoi, dupa doua zile de detasare totala, m-a sunat si m-a intrebat daca mi-am gasit pe altcineva, daca l-am uitat si mi-a zis ca nu putea sa reziste fara vocea mea. laughing
"Cata vrajeala poa' sa aiba " mi-am zis.
La ora actuala suntem amici si crede-ma, ne e mult mai bine decat atunci cand eram impreuna.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate multi zic in sinea lor "vai, saracu' baiat", dar eu tin sa te felicit, ai facut un pas important spre maturitate. Realizezi ca toate lucrurile pe care le faci au consecinte, si ca trebuie sa fii responsabil? Atunci tine tot asa, si eventual vei reusi sa o convingi pe o fata ca meriti dragostea ei. Nu pot insa sa-ti garantez ca vei reusi sa te impaci cu fosta, dar tu stii cat merita sa incerci, si cat poti incerca.

| neutrino a răspuns:

Daca ea este o fata macar putin isteata, atunci tu ai pierdut totul si nu mai ai cum repara nimic.

| SkyPilot a răspuns:

Daca ea nu mai are pentru tine sentimente, s-a terminat. La varsta voastra relatiile oricum nu tin mult. Te agiti degeaba.

| cristimihailov a răspuns:

Las-o tudorele, ca nu-i pe numele tau.
Mai cauta si altele.

| SLuana a răspuns:

Nu te astepta ca la varsta asta sa fie altfel. Daca vrei o relatie ''serioasa'' asteapta sa mai cresti si sa fi pe picioarele tale si sa poti sa intretii o fata. Treci peste acum, bucura-te de amintirile frumoase si daca chiar e sa fie, o sa va intalniti poate din nou peste cativa ani si vedeti atunci.

| Roman_Mihai_Alexandru_1995 explică:

Multumesc Tuturor Pentru Mesajewinking