| Andrei26022002 a întrebat:

Salut! M-am despartit de fosta mea de Luni. Adica de o saptamana
Si nu stiu ce sa fac. Inca o iubesc si tin la ea. Acum o luna am avut o cearta cu ea. Dupa ne-am impacat.
Acum 3 saptamani o plecat intr-un proiect cu clasa ei si dupa cand s-o intors luni mi-o spus ca in ultima zi din proiectul respectiv ii place de unu si s-o despartit de mine.
Acum nu stiu ce sa fac. Sincer sa fiu chiar vreau sa ma impac cu ea si daca este un sfat sa ma impac cu ea, nu vreau bataie de joc. Multumesc

5 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Fratioare, tu nu ai mandrie? Ti-a dat papucii pentru ca s-a indragostit de altul. Daca mie mi s-ar intampla asa ceva, nu as mai vrea sa stiu nimic de ea. As lasa-o in treaba ei si nu as mai cauta-o niciodata. Nu e vorba doar de mandrie ci si de instinct de conservare, pentru ca si daca printr-un miracol m-ar primi inapoi, voi deveni catelusul ei...adica ea mi-a facut mie o favoare primindu-ma inapoi.winking Intelegi? Si la un moment dat cu siguranta ma va parasi din nou.

| Violleta2022 a răspuns:

Super! Bucura-te ca ai scapat de o mincinoasa si prefacuta si bucura-te ca acum aia a picat pe capul altuia!
Cum ce sa faci?
Pui mana serios pe carte si iti ocupi mintea cu invatatul ca sa nu te mai gandesti la ea, care oricum nu a meritat nimic din partea ta, odata ce a dovedit clar, ca nu avea nici un sentiment pentru tine, odata ce a plecat cu primul pe care l-a intalnit.

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca sunteti adolescenti eu nu as incadra aceste sentimente la capitolul iubire deoarece in aceasta perioada specifica totul se rezuma numai la un atasament mai mult sau mai putin puternic/superficial, plus experimentare cat cuprinde.Eu te cred ca asa simti acum, insa cand se vor mai calma lucrurile, poate chiar pe viitor, iti vei da seama, reflectand in urma, ca n-a fost vorba de o iubire ca in filme.Chiar si asa, suna ca si cum ea nu te merita daca imediat i s-a pus asa pata pe alt baiat, prin urmare nu trebuie sa ai niciun regret.Cauta sa te intorci la ritmul tau dinainte de a o cunoaste pe ea si va fi, usor usor, tot mai bine, vei vedea!

| tunoi88 a răspuns:

Cum sa te impaci cu ea, daca ea este indragosita de altul. Si sa vina inapoi si nu trebuie iertata. Iti faci pe alta simplu, in ziua de astazi doar daca nu vrei nu ai. Lasa suferinta ca nu e cazul, iesi, distreaza te si trebuie sa iti faci alta iubi happy cui pe cui se scoate tongue

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Draga Andrei,
cred ca ti-e clar ca lucrurile erau deja stabilite, in sesnul in care domnisoara tot ti-ar fi spus pa! Nu te mai agita. Stiu ca te doare, dar relatiile la aceasta varsta sunt volatile. Nu tin. Te vei desparti de 100 de ori. Invata din fiecare experienta. Sunteti cruzi si oricum relatiile pe care le aveti sunt foarte copilaresti.
Gaseste o preocupare si uita ca exista. Vei gasi pe altcineva, te vei desparti si tot asa pana vei gasi pe cea cu care esti compatibil si va ramane cu tine.
Despartirile la aceasta varsta sunt vazute ca drame, dar in realitate nu este deloc asa. Asculta-ma ce spun, am par alb in cap.