| NOname0917 a întrebat:

.am si eu o problema. M-am despartit de prietena mea acum 2 zile de fapt ea de mine, si nu pot suporta, o vreau inapoi cu orice pret. de 2 saptamani era altfel si incercam sa o impac. vorbe frumoase declaratii poezii, dar degeaba..Nu stiu de ce mi-am dat seama abia acum dupa 3 luni si ceva cat de mult o iubesc nu rezist fara ea. Ea nu prea a gresit cu nimic, vreau sa iau toata vina asupra mea ca am facut cateva greseli. dar sunt pur convins ca nu le mai fac. Am incercat orice dar nimic deja s-a obisnuit cu ideea. Vreau sa o aduc inapoi sa o fac iar sa ma iubeasca, de obicei eu dau sfaturi in astfel de situatii dar acu mu ma pot ajuta nici pe mine laughing. Dati-mi va rog cineva un sfat. dar nu de genu las-o cauta alta, las-o ca mai sunt fete... NU! va rog thk happy daca conteaza am 16 ani si ea la fel tongue

Răspuns Câştigător
| h3r a răspuns:

Eu nu cred că i-ai greșit atât de mult încât să te lase, mai ales că te-ai descris ca fiind romantic.
Caut-o tu, întreab-o dacă mai există șanse de împăcare, arată-i că o vrei înapoi, ai răbdare... însă dacă vezi că după ceva timp tot același răspuns ți-l dă, mai ales dacă este indiferent, atunci nu mai merită! Și pui tu punct în acel moment.

Renunță la anumite poezii...mai bine spune-i că o iubești, când o ții în brațe.

| NOname0917 explică (pentru h3r):

Pai o sa incerc sa ma intalnesc cu ea..azi am si vorbit mai mult ca prieteni, dar mie nu imi pasa cine pune punct. o vreau inapoi adica niste glume pe care le-am facut si le-am ignorat ea fara sa stiu le-a,, inghitit". oricear fi si ce ar spune lumea nu renunt la ea..si de iubit tot i-am spus ca o iubesc dar nu mai crede ca m-am schimbat si ca nu o sa mai fac

| croissant a răspuns (pentru NOname0917):

Atunci capul inainte ca mai sunt fete pe lumea asta, o pauza intr-o relatie nu inseamna decat despartire definitiva, pot sa rezisti si fara ea, accepta realitatea.

| h3r a răspuns (pentru NOname0917):

Vorbește cu ea, cel mai important!
Dacă vezi că e nepăsătoare sau încăpățânată, las-o în pace!

Chiar dacă ai greșit sau nu, vorbește frumos cu ea în continuare.

| NOname0917 explică (pentru h3r):

Mersi amandurora..am sa incerc si sper sa rezolv ceva happy

| h3r a răspuns (pentru NOname0917):

Succes! Sper să fie spre binele tău.

10 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Buna! Pai incearca sa gasesti un moment in care sa fiti doar voi doi si sa stati de vorba daca e colega cu tine in clasa cu atat mai bine ca ai mai multe sanse sa poti vb cu ea sau ai putea sa ii lasi un sms desi de preferat in astfel de situatii este fata in fata.

| NOname0917 explică (pentru croissant):

Sms tot i-am lasat multe cred ca prea multe. nu e colega cu mine, e chiar la alta scoala. Ma gandeam si la un cadou ceva

| ana5 a răspuns:

Vorbeste cu ea, incearca sa te apropi de ea incetul cu incetul, gandeste-te cei place ei si fa acel lucru, fa niste lucruri care sa o impresioneze si prin care sa-i dovedesti ca o iubesti ca nu se va mai intampla ce ai facut.

| NOname0917 explică (pentru ana5):

Asa m-am gandit si vreau sa fac..doar ca nu pot totul intr-o zi... trebuie sa am grija sa nu o scap altuia happy

| ana5 a răspuns (pentru NOname0917):

:-p