| Bodor a întrebat:

am si eu o problema mai delicata. Am o relatie de 5 ani cu o fata. Ea acum are 26 de ani eu 30. De ceva timp am vazut ca ceva nu este inregula si am intrebat-o despre ce e vorba. La inceput nu a vrut sa spuna, dupa care a cedat si mi-a spus. A zis ca ea tine la mine foarte mult dar de fapt nu ma mai iubeste ca la inceput. Toate acestea nu mi le-a spus pana acum pe motiv ca nu vrea sa ma faca sa sufar mentionand ca sunt o persoana speciala si nu merit asta. Si in acest moment noi suntem impreuna dar e tare ciudat sa fi cu cineva care sti ca de fapt nu te iubeste cu adevarat. Eu tin la ea foarte mult as face orice pentru ea dar se pare ca nu mai am ce face. Voi ce ma sfatuiti, ce este de facut?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Orsi a răspuns:

Eu te-as sfatui sa incerci sa o faci sa se indragosteasca iar de tine. gen fa-i o surpriza. du-o la o cina romantica muzica, tot ce trebuie dupa aceea aranjeaza sa fii singur acasa. pregateste lumanari sampanie petale de trandafir pe pat si retraiti prima noapte de amor. poate o va face sa se indragosteasca de tine. poate nu. dar incercarea moarte n-are cum se spune. sau cum a spus si Caterina96 stati desprtiti o vreme poate o sa realizeze ca nu poate fara tine. poate chiar si tu vei vedea ca exista si altefemei in afara de ea (fara suparare. n-am spus-o in nume de rau) happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

"Dragostea" apare si dispare fara explicatii. Lasa fata libera, iubire din politete nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mai bine va desparţiţi acum şi dacă se poate să ramâneţi prieteni nu are rost să mai pierdeţi timpul dacă nu te mai iubeşte.

| caterinasmile a răspuns:

E adevarat ca dupa o relatie lunga intervine poate monotonia, rutina zilnica iar sentimentele dispar.
Dar nu neaparat poate trece doar printr'o faza in care este confuza si nu stie ce sa faca, ce simte.
Ma gandesc ca poate ati avea nevoie de o pauza macar de vreo luna sau poate mai putin in care sa nu va vedeti deloc si sa va ganditi bine ce vreti sa faceti mai inainte.Cine stie? Poate va veti da seama ca sunteti de nedespartit iar ea va simtii poate ceva mai mult ca la inceput la fel si u! SUCCES!