| Swim1231131 a întrebat:

Am nevoie de un sfat din partea voastra, ma simt atat de prost incat nu stiu, n-am mai fost pus intr-o asa postura niciodata! Am avut o relatie de 7 luni in care nu ne-am inteles aproape deloc. si cu toate acestea vreau sa va spun ca am tinut la ea foarte mult, pot spune ca am facut multe pentru ea, dar nu, nu scot ochii pentru asta, eu am vrut sa fac asta, eu vrut sa fiu alaturi de ea. Ok, 7 luni impreuna, m-am dedicat intru-totul ei, proasta decizie. Acum 2 zile ne-am despartit, nu pentru prima oara, e a n oara. Ok, ne-am despartit, insa mi-am dat seama de ceva. Mi-am dat seama ca m-am indragostit ca un prost de cine nu trebuia. Se pare ca mi-am pierdut timpul aiurea. Nu regret, era timpul, nu puteam sa mai stau. Ea vrut acum. Totul a inceput la scoala cand ne-am vazut si se pare ca ne-am placut si bum. Dupa o saptamana am fost impreuna. Ce am aflat dupa. a fost ca ea a avut o relatie si ca si-a iubit partenerul foarte mult. Am fost alaturi de ea cand trece prin niste momente grele, v-am spus nu scot ochii, e normal sa faci asta cand tii cu adevarat la o persoana dar se pare ca am primit-o de prea multe ori inapoi si s-a obisnuit. S-a plictisit de mine acum, motiv pentru care ne-am despartit. Am tinut la ea desi nu se comporta asa cum trebuie, se pare ca o greseala am facut. Ma desparteam de ea, venea si imi spunea ca ma iubeste ca ii e greu fara mine si se va schimba si am cedat, de multe ori, chiar aveam incredere ca se poate schimba. Am fost roata de rezerva si asta ma enerveaza cel mai tare. De ce daca nu ma iubea cu adevarat a vrut sa ne impacam mereu? De ce daca nu simtea pentru mine ceva ne impacam si de ce se schimba imediat ce o iertam? De ce dupa 1 luna devenea la fel? Nu ma merita, dar ma simt prost din cauza asta, mai ales ca e la scoala cu mine. Chiar ma simt prost. Ma tot intreaba ce fac, dar. i-am zis sa nu ma mai caute! Nu inteleg, nu stiu. de ce sa nu iubesti daca esti iubit? De ce? Ce vrea oare? M-am complicat prea tare cu ea. asta e clar. acum sper sa pot sa o uit. e naspa, ma simt aiurea. da n-am vazut ce vreau? oare am fost atat de orb? Oare tine la mine? Ce vrea?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cine se desparte si impaca nu formeaza o relatie ci o tiganie, ai terminat odata gata te impaci fara rost pentru ca vine iar balamucul. Stai pe viata ta si dao in zeama pe aia. La fiecare le vine ceasul rau si tu esti in epoca de a prinde experienta vietii.

| Swim1231131 explică (pentru mgtow):

Corect, multumesc frumos pentru raspuns, cea mai buna solutie! Viata e una si vorba aia. am nevoie de experienta nu de timp pierdut! Multumesc inca odata!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Sper că după ce ai scris acest comentariu te-ai simtiţ mai uşurat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite sincer eu sunt fata, la fel am o relatie de 9 luni, si la fel nu prea ma inteleg cu iubitul meu la fel ne-am despartit de n ori, dar noi chiar tinem unul la celalalt si sincer dupa 7 luni e imposibil sa nu tii la persoana cu care ai fost...eu am gresit mai mult in relatia asta si din cauza asta au fost multe certuri dar chiar daca eu am gresit eu il iubesc foarte mult chiar...sincer daca te-ai despartit de ea acum si ea inca te va mai cauta in continuare eu chiar cred ca tine la tine nu te poti folosi de o persoana 7 luni nu poti sta cu o persoana 7 luni daca nu ti la ea, asta e parerea mea.

| Swim1231131 explică (pentru anonim_4396):

A spus ca s.a plictisit asa sa vorbim in fiecare zi doar ce faci. ce mai zici. problema a fost ca. astepta sa deschid doar eu cate un subiect si sa fac doar eu primul pas, sa vorbesc doar eu, sa spun tot eu. Nu se implica prea tare, asa m.a facut sa cred ca e dezinteresata de mine. I-am spus in vacanta sa ne vedem, nu vrea. cand a putut ea, nu am avut eu acum(am fost la munca). I-am zis sa nu ma mai caute ca ma irita. cam dur, taran obosit, dar sper asa sa nu mai mai caute si sa o uit, imi doresc asta si asta a fost ultima solutie. a zis "laughing bine". cam clar!

| DulceLup a răspuns:

Are ea un motiv aparte. Poate e pe interes sau cine stie. Iar cand spun pe interes nu ma refer neaparat la bani. Poate ai o functie, prestigiu, ceva de care sa se agate si ea ca sa-i creasca reputatia pe spatele tau. Astfel de persoane sunt jeguri de oameni. Am avut si eu parte de asa ceva. Crede-mawinking

| Swim1231131 explică (pentru DulceLup):

Nu, nu e materialista deloc. Nu vreau sa ii mai spun ceva, o evit, vorba aia, am vorbit 7 luni, o voi saluta, dar nu mai vreau sa am vreo treaba cu ea, desi mi-e greu, recunosc ca tin la ea. E imatura. Imi vad de treaba, sper sa trec repede peste. Nu-mi voi cauta pe altcineva, desi se spune ca cui pe cui se scoate nu-i asa. De ce sa fac alta persoana sa sufere pentru ca e clar ca de iubit nu mai pot iubi asa cum am iubit-o pe ea si e prea repede. Imi voi pune gandurile in ordine. Stiu ceva lume. Dar e clar ca se agata de ceva. nu de mine, sigur! Am fost fraier, recunosc! Meritam asta. a fost si vina mea! Simt ca a stat cu mine din mila, dar nu stiu de ce si asta ma deranjeaza, chiar ma face sa ma simt aiurea. nu suport asta. sa stiu ca am stat la mila ei ..Iti multumesc pentru raspuns, ai dreptate!

| DulceLup a răspuns (pentru Swim1231131):

Ma frate. Am trecut si eu prin asta. Si eu am fost mai fraier poate.
La fel era, imatura si nehotarata pe viata asta.
Asta este viata!
Dar ce varsta aveti voi?

| youronlyone a răspuns:

Ei bine scuza.ma daca ea nu vrea sa va vedeti si nu face nici un pas da e clar, eu nu am fost in situatia ta pnm noi nu putem sta unul fara celalalt chiar daca ne certam ne cautam nu asteptam sa faca unul mai mult si altul mai putin, oricum daca tu zici ca ti la ea, nu stie ce pierde vei gasi pe cineva care te va aprecia

| Swim1231131 explică (pentru youronlyone):

S-a plictisit. Dupa cate am facut pentru ea, ea s-a plictisit. Aha. Nu-mi pare rau, nu a stiut sa aprecieze, ce pot sa fac mai mult? N-am ce sa fac. Cu siguranta voi gasi o persoana potrivita pentru mine! Iti multumesc pentru raspuns.