| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a întrebat:

Buna am si eu o problema mie trebuia sa-mi vina stopu acum 3 zile si nu mi-a venit.eu fac dragoste cu iubitu meu in fiecare saptamana si ne protejam de fiecare data in vine stopu in aceeasi data dar luna asta nu ce se intampla help me help me ajutati-ma va rog

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu ai un ciclu neregulat, fiindca nu vine la acelasi interval (lunile au durata diferita, menstruatia ar trebui sa vina la interval fix, nu in aceeasi zi).
Dupa cum stii, nu exista metoda contraceptiva 100% sigura, asa ca exista o mica posibilitate sa fii insarcinata. Insa daca ati folosit de fiecare data prezervativ corect, atunci riscul este foarte foarte mic. Totusi, asteapta 7 zile si fa un test de sarcina din urina de dimineata (chiar daca intre timp apare menstruatia). Indiferent de rezultat, apoi du-te la ginecolog.

| valy a răspuns:

Mai bine ca sa te linistesti, ar trebui sa mergi la un control la ginecolog.nu de alta dar e nasol tare sa stai asa speriata

| mioara a răspuns:

Ia un test de sarcina, sau du-te la un dr esti racita.

| tee a răspuns:

Este cam devreme sa iti faci probleme...

| NYC a răspuns:

Pai, daca te protejezi nu cred ca ar fi o problema... e vb doar de 3 zile, nu? fa-ti un test!happybafta

| mirella25 a răspuns:

Daca nu ti-a venit pana acum, nu te ingrijora, poate ca esti putin racita. Bea un vin fiert ( rosu ) si ai sa vezi ca se rezolva!