| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a întrebat:

Buna eu saptamana trecuta am facut dragoste, si de obicei pe data de 23 imi vine stopu. nu mi-a venit suntem deja in data de 27 si sunt foarte ingrijorata tin sa mentionez ca ne protejam tot timpu.pe data de 25 mi-am facut un test si nu mi-a iesit nicio liniuta am mai incercat inco data si am citit si instructiunile ca sa nu cumva sa gresesc.sunt foarte ingrijorata ce poate fi? imi vine sa ma omor imi este frica ajutati-ma va rog fara misto multumesc poooooooooop

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E prea devreme pentru test de sarcina. Intarzierea e inca mica, nu sarcina e principala suspiciune acum. Oricum, daca nu ti-a iesit nici o litera, ori e prost testul, ori l-ai facut gresit.
Pentru a nu mai da banii aiurea pe teste si sa te mai si sperii degeaba, ai putina rabdare si fa primul test de-abia pe 1 mai din prima urina de dimineata sau pe 3 mai din urina de peste zi. testul trebuie apoi sa-l repeti dupa inca 2-3 zile si, indiferent de rezultat, trebuie sa te vada un ginecolog.

| Lorelai a răspuns:

Nu iti face griji, doar iti intarzie...

| emilia21 a răspuns:

Chiar daca v-ati protejat, poate sa existe si o mica eroare, si din nefericire se mai intampla sa ramai insarcinata.
eu iti recomand sa mai faci un test de sarcina pe la sfarsitul lunii, sa vezi ce iese.
Daca iese pozitiv sau negativ, iar ciclul nu apare, du-te cat mai repede la un ginecolog, si fa un control. El o sa-ti zica despre ce e vorba, si sa speram ca e doar o dereglare, multa bafta

| 16.laura.16 a răspuns:

Trebuie sa mai astepti putin ca sa iti faci testul de sarcina. Poti fii insarcinata sau poate fii o dereglare hormonala!

| cryss_1476 a răspuns:

Pai daca v-ati protejat, nu vad cum a-i putea ramane insarcinata! depinde cum v-ati protejat! mai asteapta o sap, 2 si daca nu-ti vine mai fa-ti un test de sarcina. Daca nici atunci nu esti sigura de rezultat, fa-ti o programare la ginecolog.

| ela80 a răspuns:

Draga nu ai ce astepta, ar fi mai bine sa mergi la genecolog si mai fa un test, o zi si e mult nu astepta ca ramii pina la urma cu copil, dar alegerea e a ta depinde ce vrei in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sti deja ce ar trebui sa faci.
Daca noi iti sugeram sa stai linistita ca nu e nimic, tu asa vei face?
Daca iti propunem sa mergi deja pe la magazinele cu articole pentru cei mici si sa achizitionezi niste hainute dragute de toata frumusetea, asa o sa faci?
Indiferent de sfaturile noastre, nimic nu te-ar linisti pre cum un control la un specialist.
Asa ca nu vad de ce ai mai astepta. Fa-ti curaj si du-te!