| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema sentimentala, si sper ca ma puteti sfatui.
Este un baiat in scoala, care mereu ma priveste si imi si zambeste cateodata. Nu l-am bagat in seama, pana anul acesta cand privirile lui au devenit insistenete. Privim de multe ori unul in ochii celuilalt.
A avut loc si balul bobocilor, unde el mi-a invatat numele, iar dupa aceea, la scoala, m-a salutat si a venit la mine zambind, de fata cu multi oameni, si chiar daca are prietena si nici nu ne cunosteam personal. Eu l-am salutat inapoi surprinsa, iar el si prietenul sau au ras, probabil de reactia mea. N-a mai spus nimic, deoarece am plecat direct la ora. A inceput dupa aceea sa ma priveasca din nou insistent, ca si cand ar vrea sa-mi spuna ceva, sau dupa parerea prietenilor mei, ma place.
As vrea sa-l cunosc mai bine, singura problema este ca are o prietena, si sunt de vreo 2 ani impreuna, cu despartiri si impacari, insa acum par fericiti. Nu as vrea sa ma bag intre ei, insa cred ca il plac, pare de treaba din ce mi-au povestit altii despre el, si arata bine. Nu stiu insa daca isi bate joc de mine, sau cum sustin prietenii mei, s-a plictisit de prietena sa, mai ales ca am observat ca ma simpatizeaza deja de anul trecut, insa atunci nu si-a facut curaj sa-mi spuna ceva.
Credeti ca acestea sunt semne ca ma place? Credeti ca ar trebuie sa incerc sa ne cunoastem, sau sa nu-l mai bag in seama, sa-l las cu prietena sa?
Multumesc anticipat.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Naomi16 a răspuns:

Hei.Sincer nu stiu ce sa spun si nu ar trebui sa te iei dupa sfaturile noastre.Ar trebui sa faci ce crezi tu ca trebuie. Dupa parerea mea el nu este un afemeiat pentru ca, daca ar fi fost atunci ar fi schimbat fetele in cei 2 ani in care a fost cu prietena lui. Apreciez ca nu vrei sa te bagi in relatia celor 2, insa el e un adolescent.Nu vrea o relatie care sa dureze ca o casnicie. Poate s-a plictisit de prietena lui.Eu zic sa-l mai privesti, sa-l saluti sa-i dai like pe facebook si sa vezi daca-ti raspunde inapoi. Pup.Ai grija ce faci. funda?

3 răspunsuri:
| Scarlettt a răspuns:

Parerea mea : Nu si-ar bate joc de tine chiar te place iti zic din propria experienta ar trebui sa faci rost de Id lui sau nr de telefon.Si intreaba-l despre el chestii de astea razi na arata-i prin asta ca atii vrea sa fiti impreuna happy

| kurtdcbn a răspuns:

Mm. eu zic sa petreci mai mult timp cu el.o sa iti dai seama sigur ce are de gand...dar fi discreta sa nu sari prea mult in ochii prietenei lui

| roxi98 a răspuns:

Poate chiar te place incearca sal cunosti mai bine poate nu-i mai place de prietena lui...dar mai intai de toate asigurate ca nu e doar o farsa sau o relatie de cateva zile...succes