| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Am nevoie de niste sfaturi care sa ma ajute foarte mult. A trecut ceva vreme de cand a inceput scoala, eu sunt acum in clasa a-9 a.Am o colega noua cu care de vreo 2 saptamani tot ies cu ea cu cateii la plimbare.Cand am venit de la balul bobocilor la despartire m-a imbratisat.De multe ori am observat ca ma privea insistent, m-a intrebat daca imi place de o fosta colega de care a auzit. Mi-a dat de inteles ca ma place, iar de la o vreme, am realizat ca si eu o plac.De fiecare data cand pleaca in casa ne imbratisam.Aseara dupa ce am venit de la mall i-am spus ca o plac, m-am simtit foarte ciudat, este prima data pentru mine, la fel si pentru ea. Ce as putea face sa aud si eu ceva de la ea? ceva ca ceea ce i-am spus si eu.Este timida, la fel si eu, dar mi-am facut curaj. Vreau sa o sarut, nu am habar ce pot sa fac, azi am iesit cu cateii la plimbare iar cand a plecat in casa am intrebat-o daca vrea sa imi spuna ceva, si a spus zambind si dand din cap : nu...HELP!

Multumesc pentru atentia acordata. Ajutorul vostru inseamna mult pentru mine:*

4 răspunsuri:
| morena a răspuns:

Acum e vremea sa o saruti! Asta-i exprimarea sentimentelor tale, iar raspunsul ei va fi reactia care o va avea! Daca reactia e pozitiva pentru tine, abia apoi vei putea vb deschis de sentimentele pe care i le porti! Normal ca nu are nimic sa-ti spuna, timida fiind, vrea ca tu sa fii cel ce-si exprima primul sentimentele! mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii, nu m`am uitat la nume si nu am vazut ca esti baiat, prima data am crezut ca esti fata si m`am uitat intr-un hal la monitor...rolling on the floorrolling on the floor pana sa imi dau seama...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ți curaj și sărut-o dacă te refuza înseamnă ca nu te place dacă accepta înseamnă ca te place tongue
Bafta.

| Ade_6890 a răspuns:

Rares arata-i cat mai mult ca sentimentu ce il portsi pentru ea este unul foarte mare Ea doreste sa auda cat mai multe lucruri de la tine dar nu fi nici prea insistent si sa nu ajungi posesiv sa nu o sufoci crede-ma e un lucru ce toate fetele il urasc! Poarta-te natural cu ea fi tu insuti asta e cel mai bine! Si scoatee si tu de la ea, parerea despre tine.

Bafta! sper ca iti va fi de folos!