| Baloo91 a întrebat:

Am si eu o problema sexuala. Nu reusesc sa duc la bun sfarsit actul sexual. Mentionez ca nu am probleme de erectie, dar nu ma pot termina. Ceva idei?

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mananca bine,odihneste-te suficient,oxigeneaza-ti corpul si creierul,fa sport in locul masturbarii daca esti obisnuit cu ea si scoate-ti din minte problema ta, nu te autosugestiona ca nu se poate, vizualizeaza cu ochii mintii exact contrariul.
Si va fi bine.
Daca problema persista, insa, poate e nevoie sa ceri si ajutor specializat.

| epurasu a răspuns:

Adica nu ejaculezi? nici macar o data nu ai,, terminat,, daca da in cat timp? Cati ani ai?

| Alcyon a răspuns:

S-ar putea sa fie de la prezervativ in caz ca folosesti asa ceva, de la abuzul de masturbare (practic corpul tau s-a obisnuit sa aiba ejaculare doar cand e stimulat manual) sau de la efortul depus in timpul actului sexual (daca obosesti, e normal sa nu mai poti ejacula; incearca o pozitie care sa nu te solicite atat de mult). In afara de acesti factori, mai sunt si inhibitiile de tot felul sau concentrarea exclusiva asupra placerii partenerei.

| TreiSurori a răspuns:

Asa a patit si prietenul meu, e psihica toata chestia. Incearca sa elimini ce te `retine`. Concentreaza te la ce faci tu acolo si nu te mai gandi daca e bine daca o bagi corect daca o faci nu stiu cum daca o satisfaci sau nu. Continua ce ai inceput si vei reusihappy

| SorinTudor a răspuns:

Cum adica "nu pot sa ma termin" vrei sa zici ca nu ejaculezi?

| Negoiu a răspuns:

Alcyon ţi-a răspuns corect, îţi trebuie răbdare şi se rezolvă! Trebuie să fii odihnit şi foarte excitat, se mai întâmplă nu e aşa o problemă!