| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema si as vrea sa stiu daca i s-a mai întâmplat cuiva. Am 19 ani, si de ultima data când am facut sex, aproximativ doua săptămâni am început sa am mancarimi si usturimi in zona vaginala care au trecut după ce mi-am dat cu o crema de la farmacie. Problema este ca de atunci mi.a aparut o umflatura la intrarea in vagin care blochează intrarea. Nu doare deloc doar ca e foarte strâmt si intra greu pana si degetul. A mai trecut cineva prin asta?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala luata pe cale sexuala. O crema luata de la farmacie poate sa iti amelioreze simptomele 12-24 de ore pana ajungi al ginecolog, dar nu tine loc de consultatie ginecologica, analize si tratament specializat. Repejor la ginecologul tau. Si trimite-l si pe el la dermatovenerolog.

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar medicul ginecolog isi poate da seama despre ce este vorba in urma unei consultatii probabil doar vizuale, dar cel mai probabil s-ar putea sa fie nevoie si de analizele uzuale ale secretiei vaginale. Multa sanatate!

| Mussette a răspuns:

Te duci la ginecolog. E vorba de o infectie sau bts. Posibil iubitul tau a fost darnic cu tine.

| cristi10grei a răspuns:

E cam aiurea este Chistul si Abcesul de Glanda Bartholin ar trebui sa mergi urgent la un doctor