| anonim_4396 a întrebat:

Buna,am si eu o problema si nu stiu cum sa ma descurc si ce sa fac.:deci de 3 ani prietenesc cu o fata foarte bine, stim totu unul despre altul si am devenit cei mai buni prieteni care stiu toate secretele despre ei.a fost iubita la un prieten de al meu care acum e plecat si ei sunt despartiti.dar de ceva timp m-am indragostit de ea foarte tare, ambii avem 18 ani. dispozitia mea la scoala depinde de comportamentul ei ca suntem intr-o clasa, si asa e in fiecare zi..am iesit de citeva ori cu ea, parca se primea ceva, dar brusc mi-a zis ca mai bine sa nu continuam, ca ea vrea sa se distreze sa fie libera..am inteles si am lasat-o in pace,dar oricum imi da semne ca simte ceva, e geloasa daca vorbesc cu alte fete la scoala dar la ea nici nu ma uit, se supara usor pe mine, si multe alte chestii...nustiu cum s-o fac sa fim impreauna ca nu pot fara ea, cred ca asta e dragostea cea adevarata, cind ne mai certam n-am chef de nimic si imi pare ca mor fara ea... dati vreun sfat, ceva macar

12 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Bună!

Adrian, să iubeşti este ceva frumos. Sigur e iubire? Dar din partea cui? Ar fi cel mai bine să îi spui ce simţi, să afli dacă are rost să iubeşti acea persoană. Ai 18 ani, la fel şi ea. Nu puteţi spune că vă e ruşine, sunteţi timizi să vă spuneţi ce simţiţi, cel puţin nu din partea ta, eşti băiat, spune-i ce simţi, doar aşa vei afla adevărul.

Baftă!

| adrian195 a răspuns (pentru Satango):

Mi-e frica ca chiar daca simte ceva, sa nu zica ca nu vrea sa fie cu mine..si atunci, o sami destruga tot in mine...inainte era altfel ea, dar acum dupa ce niam sarutat de citeva ori, se comporta altfel cu mine, nu stiu de ce

| Satango a răspuns (pentru adrian195):

Poate nu e pregătită pentru o relaţie. Sigur l-a uitat pe fostul? Vorbeşte-i. Ai zis că sunteţi destul de apropiaţi, va fi uşor să vorbiţi despre orice.Chiar dacă te va refuza sau nu, trebuie să afli nu? Vei sta aşa să-ţi cadă o alternativă din cer? Păi nu. Am 15 ani, niciodată, dacă am simţit ceva pentru 'el', nu eu am făcut primul pas. Poate şi ea, la rândul ei, aşteaptă să-i spui că o iubeşti acum, nu sărutând-o ci doar să-i spui...

| adrian195 a răspuns (pentru Satango):

Intelegi ca are unele momente cind imi arata ca nu simte nimic, nici ca prieten...dar unele cind prea multe arata si face, si ma lasa pe ginduri asa

| Satango a răspuns (pentru adrian195):

De ce te ascunzi după pc când un singur telefon ţi-ar clarifica totul. Sun-o chiar acum! Apoi, spune-mi care e rezultatul.

| adrian195 a răspuns (pentru Satango):

Nu ma ascund dupa pc, dar in privinta fostului mai sufera ea putin, cu toate ca a trecut mai mult de 2 luni de cind s-au despartit

| Satango a răspuns (pentru adrian195):

Atunci e clar. Ea simte că îi este încălcată intimitatea, care, odată era supusă doar fostului. Până când ea nu va fi pregătită să te accepte nu o poţi obliga să te iubească. Atunci când va fi pregătită, îţi va arăta ea asta, îţi va spune.

| adrian195 a răspuns (pentru Satango):

M-am gandit si eu la asta

| Satango a răspuns (pentru adrian195):

Bine, Adrian, nu pot să-ţi spun mai multe. Poate nu am destulă experienţă. Poate te-am lămurit puţin. Baftă!

| Yamaha123 a răspuns:

Ce poveste tristasad

| VIPcristian a răspuns:

Fura-i un sarut! ajuta de fiecare data

| adrian195 a răspuns (pentru VIPcristian):

I-am furat mai multe...