| Evca a întrebat:

Bunaa...prietenesc cu un baiat de la mine din clasa.dar eu m-am indragostit de el.deci noi ne-am certat caci el m-a numit proastaa..mai inainte ma numit,, concinaia si-a cerut scuze si ne-am impacat dar la un moment eu i-am zis ca nu vreau sa ma continuam prietenia noastra fara sa-i zic motivul ..nustiu ce era cu mine atunci. apoi am aflat la scoala ca ma numit proasta am incercat sa vb cu el si el a zis cuvinte murdare chiar m-a obijduit.acum noi nu vorbim si suntem in aceeasi clasa am fost si buni prieteni.mie mii greu si vreeau sa fim prieteni din nou dar eu nu pot sa incep prima si in plus a zis unei colege ca nu are sens sa mai vb cu mine caci eu iar voi incepe.ce sa fac? mii greu.va rog da-timi sfaturi.

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baiatul a avut dreptate inca de la inceput...Greu de acceptat, dar nu mai ai ce face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai întâi, iei un dicţionar în mână. Bun, după asta, te maturizezi, iar în final încerci să îţi ceri scuze de la tip.

| aMsRR a răspuns:

E ca şi cum aş lovi-o pe iubita mea şi după să-i zic " te iubesc". După vorbe urâte care ţi le-a adresat, după ruperea prieteniei. Numai ai şanse să fi cu el.