| anonim_4396 a întrebat:

Buna,,, am si eu o problema,,, si vreau un sfathappy
tipul cu care am fost acum ceva timp mi-a gresit intr. un mod fff crud,,, mai exact s-a vazut cu fosta si nah va dati seama ca nu au stat si s'au uitat unul la altul,,, si intamplarea a fost sa trec si eu in acel moment prin zona,,, va dati seama cum m-am simtit,,,cryingiar ei nici macar nu s'au clintitsaddar totusi si'a cerut scuze si mi-a jurat ca nu se va mai intampla si ca daca ii dau o sansa nu imi va parea rau,,, am trecut si peste asta, am zis ca nah oricine merita o a doua sansa, iar cand totul era OK acest tip s-a gandit sa mi-o faca iar cu aceeasi tipa si acum ca l'am prins foloseste aceleasi cuvinte care le'a folosit si data trecuta[isi cere scuze,,, se jura ca nu se va mai repeta, etc]dar eu mi-am pierdut toata increderea in el,,, daca jura si nu se tine de cuvant,,, va dati seama ca, cuvantul lui nu mai are nici'o valoare si i-am dat verde, dar niste prietene mi'au zis sa nu fiu proasta sa ma impac cu el si sa ii platesc cu aceeasi moneda,,, stiu ca razbunarea e arma prostului, dar nu vreau decat sa il fac sa isi de'a seama prin ce am trecut eu,,, sa vada si el cum e,,, intrebarea e cum sa il fac sa sufere?

astept cat mai multe idei, dar sa fie raspunsuri la intrebarea mea nu chestii de genul: "renunta" sau cum am zis si eu "razbunarea e arma prostului"

mchappyfunda:*

Răspuns Câştigător
| catthshshshs a răspuns:

Exact. Nu mai pune atat la suflet si traieste-ti viata. Nu ii arata ca te-a afectat atat de tare asta, chiar daca asta a facut.
Fii indiferenta, draga mea. Baietilor le creste stima de sine cand ii bagi in seama. Lasa-l o perioada sa vezi ce face. Lasa-l sa te caute si nu il baga in seama.
Testeaza-l si vezi daca merita sa iti faci sperante cu un asa baiat. Daca nu merita, nici nu te mai uita la el. Sunt asa multi baieti doar. Bafta si sa ne spui cum a mers!

3 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Asa am patit si eu.L-am iertat, am asteptat sa-si dea seama c are langa el.Suntem impreuna de 4 ani.In primul an mi-a gresit iar de 2 ani incoa` e innebunit dupa mine.Si-a trait viata, si-a spulberat curiozitatile.Trebuie sa fie doar hotararea ta.Mie imi este bine acum cu el happy Daca iti pasa de el, mai da-i o sansa.Va deschide ochii candva.Asa sunt barbatii, curiosi, ii va trece!

| lulalica a răspuns:

Pai. prefate ca te doare undeva ca el te-a inselat, prefate indiferenta! indiferenta ii doare intotdeauna!
Prefate ca nu iti mai pasa de el si fii tu cea dinainte sa fii cu el, razi si vorbeste cu baieti, de parca nu s`ar fi intamplat nimic. devil
big grin sper ca am fost de ajutor :*

| JohnnyWest a răspuns:

Am de adaugat ceva legat de ce ai zis mai sus, da ai dreptate ca razbunarea este arma prostului, dar la acest proverb eu mai adaug ceva [ razbunarea este arma prostului dar crede-ma te face sa te simti bine ]. si legat de sfat la cea ce ai intrebat cum a zis si michelle inainte da fi indiferenta cu el si crede-ma cautal pe altu ca cum a facut prima data va face mereu. crede-ma si eu sunt baiat si stiu cum reactioneaza unu. tongue