| anonim_4396 a întrebat:

Buna Am si eu o problema. Stau cu un tip de 6 luni. primele luni au fost perfecte eram de nedespartit. Dar acum. de ceva timp e foarte indiferent cerurile noastre sunt zilnice si foarte dure. De fiecare data eu il sun sau ii dau mesaj sa ne impacam si toate astea. A ajuns sa faca ce vrea el din mine. Dar tin foarte mult la el. si el imi spune ca ma iubeste si toate astea dar e indiferent. Cand fac la fel ca el nu il sun pana nu suna el imi reproseaza apoi "dc nu m-ai sunat" gaseste motive de cearta din orice lucru crying Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| justmeesb a răspuns:

Buna.Imi pare asa cunoscut cazul tau, am trecut si eu prin asta si te inteleg, daca tii la cineva te cam conduce cum vrea si face ce vrea, dar e o dragoste bolnava la care trebuie sa renunti.Imi sunt arhicunoscute situatiile expuse de tine, in cazul meu am zis stop dintr-o zi, si nu am mai dat nici un semn, l-am si socat nu se astepta sa fiu asa tare, e cazul sa fii si tu indiferenta, daca nu intelege si nu se schimba nu=ti pierde timpul, sincer.

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu înțelegi că are pe altcineva?
Nu constați că se joacă cu sentimentele tale?
Trezirea din somn că o să ajungi să fii și bătută!
Gândește problema la rece, nu este ultimul bărbat de pe pământ, pentru ce să suferi?
Pa, pa.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Atatea certuri ar trebui sa-ti dea de gandit: nu va potriviti.Nu trece niciunul peste orgoliu la cearta si asta e rau!

Daca el e cel care cauta cearta mereu inseamna ca nu ii pasa de tine, d-apoi sa te iubeasca!

| Cypronge a răspuns:

Se pare ca prietenul tau nu are prea bine definit conceptul de dragoste in psihicul lui, cand esti cu cineva din dragoste faci tot ce poti ca sa ii aduci persoanei acea zambetul pe buze.
Daca dupa doar 6 luni relatia voastra sa deteriorat pana la stagiul acesta, atunci e posibil ca intr-un timp scurt sa se ajunga si la violenta fizica si abuzuri verbale dese.
Dar tu sti deja asta si sti ce ar trebui sa faci, doar ca mai ai niste sentimente nejustificate.
Incheie relatia si mergi mai departe, iei fiecare zi pe rand si intr-o zi vei gasi pe cineva care sa te iubeasca si sa te merite, asa ca fa cea ce trebuie, fa sa iti fie bine.

| bogdang a răspuns:

Incearca sa porti o discutie cu el cand il simti mai calm si explica-i ce se intampla. Incearca sa afli unde e problema, poate el trece printr-o perioada mai grea si nu a vrut sa-ti spuna... daca el spune ca din partea lui relatia nu mai merge atunci e cazul sa renunti la el, daca nu mai dai un ragaz si rezolvati totul dupa o perioda. Sper ca te-am ajutat!

| Doar1îngeR a răspuns:

Stiu cat e de greu... dar desparte-te de el. Pune tu punct cat poti de dur.(dar fara sa il jignesti.)Si daca chiar te iubeste va veni inapoi si va fi altfel. Daca nu va veni inseamna ca nu merita si nu are pentru cine sa iti para rau.

| Inarf a răspuns:

VA multumesc tuturor pentru sfaturi sigh cred ca ar fi momentul sa pun punct dar il iubesc si mi-e foarte greu. m-a intrebat cineva daca certurile au aparut dintr-o dara. Da au aparut ff brusc si nespus de dese straight face va multumesc mult tuturor :*

| Inarf a răspuns:

Si nu a intervenit nimic au inceput dintr-o data sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna draga mea te pot intreba si eu ceva anume de ce a intervenit certurile astea asa dintr-odata?

| MariaEllena a răspuns:

Nu va potrivitistraight facedesparta.te de el sa nu sa se desparte el d tine
sa suferisadmai sunt baietiiwinking
baftawinking

| bebytssa_9768 a răspuns:

Sunt pusa si eu km in aceeasi situatie.
se supara din orice. sau daca ma supar eu si ma pune sa ii zic se supara tot el. tot el face, tot el se suparasad

poarta o discutie cu el.
d ex al meu face asta din nervi. si cand e nervos evit sa vb cu elhee hee

uh` iei decizia. ori pui punct acestei relatii, ori porti o discutie cu el.

multa bafta!