| deik a întrebat:

am si eu o problema. timp de cateva zile am vb fff mult cu un coleg de scoala, cu care pana acum nu am vb aproape deloc. insa ciudat e ca ne-am inteles chiar foarte bine. si ieri mi-a spus deodata, in toiul unei discutii ca ma place si ca vrea sa fie cu mine. Nu am stiut cum sa reactionez. asa ca i-am spus ca si eu tin la el dar ca la un prieten si nu ii pot da inca un raspuns.(mie nu imi place de el insa nu am vrut sa il ranesc) astazi, cand am vb m-a luat la misto a inceput sa ma injure si a spus ca totul a fost o "gluma" ca a incercat sa isi bata joc de mine si chesti de genu... A spus ca va spune intregii scolii ca imi place de el. ceea ce oricum nu e adevarat.Insa nu stiu ce sa fac maine, cand voi da ochii cu el la scoala? Daca vb serios si o sa fiu luata in batjocura si stiti cum sunt colegi? Ma puteti ajuta? Va rog mult. URGENT!

Răspuns Câştigător
| dienuk a răspuns:

OF, in primul rand, nu ar trebui sa-ti fie frica de ce-or sa spuna colegii, baiatul ala cu care ai vorbit a fost foarte nesimtit. Iar daca o sa-ti zica ceva la scoala ai putea sa-l faci si tu de rusine, spunandu-i ca se poarta ca un copil si ca alt ceva mai bun nu a gasit sa zica ca sa te faca de rusine, decat ca-ti place de el. spune-i ca nu`i adevarat si da-i argumente, spune`i ca oricum nu ti-ar fi placut niciodata de un tip imatur ca el, care azi vorbeste frumos si maine injura. Daca tu o sa pui la suflet, or sa faca si mai rau, da-le peste nass si nu`i baga in seama. Daca stii ce replici sa le dai o sa ii lasi cu gura cascata. Bafta si capul sus, se pot intampla lucruri si mai rele ca asta.:*

3 răspunsuri:
| Frogie a răspuns:

Chestiile astea sunt copilarii. Nici macar nu ar trebui sa il mai bagi in seama. Lasa-l sa faca cat il duce capul si nu da de inteles ca te-ar deranja. Se va satura si tot el va pica " de prost".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aveti mai mult de 14 ani? Pun pariu ca sunteti in scoala generala. De ce ti-ar pasa ce cred cei din scoala? Daca ei ar sti ca iti place de el, care e problema?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda...prima solutie ar fi rpofesorii, spune-le loR