| coolgirl97 a întrebat:

Va rog rasp! Deci sunt in a7a! Din a5a la un coleg i-a placut de mine.Eu am aflat in a6a dar nu am vrut sa-l ranesc si nu i-am spus nimic! Acum in a7a am devenit apropiati tineam pegatura la scoala si dupa povesteam si ii spuneam multe lucruri sa zic asa secrete fata de alti colegi! Eu vorbeam cu el pentru ca il vedeam un prieten bun nu pentru ca imi placea de el sau ceva ei bine el asta credea!
Si acum 4 zile pe mess o spus ca sunt distanta fata de el si eu am spus ca nu am ce distanta sa am tata timp cat nu imi place de el si pur si simplu de la nervi m-am scapat straight face!
El s-a suparat pe mine spunand ca mi-am batut joc de el! Acum la scoala nu vb cu mine si pare foarte suparat! Nu am vrut asta dar nici sa il ranesc nu puteam pentru ca imi era prieten bun si acum am impresia ca a vb cu mine doar pentru ca i-a placut de mine!

Pareri...nu vreau sa fiu certata cu niciun coleg sunt genul care pune la suflet si ma atasez repede de prieteni!

Răspuns Câştigător
| marthaa a răspuns:

Ai putea sa te duci la el si sa-i spui ca vreti sa stati de vorba.El e normal sa reactioneze asa pentru ca te place iar tu nu-l placi pe el.Dar ii poti spune ca prietenia voastra este foarte importanta pentru tine, si ca n-ai facut decat sa fi sincera cu el spunandu-i ca nu-ti place de el asa cum te place el. Faptul ca i-ai fost o prietena buna inseamna ca ti-ai batut joc de el? Doar a inteles el gresit, ni nu poate accepta ca tu nu vrei mai mult.Restul depinde de el daca mai vrea sa fiti prieteni sau nu.

4 răspunsuri:
| corina10 a răspuns:

In primul rand nu il rani. nu ii spune cuvinte care sa il doare, gen nu imi place de tine, iubesc pe altu sau nu esti genul meu. asa ceva nu se spune. trebuie sa vorbesti cu el si sa ii zici ca ste o persoana minunata, deoebita ca ti la el ca la un prieten dar tu nu esti cea mai potrivita pentru el. spinei ca ai nevoie de el ca prieten spune-i ca vrei sa impartasiti amintiri orice. fa-i cunostinta cu cineva. va fi greu pentru el dar ii va trece usor daca va face lucruri noi cu tine si cu persoane noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa-i spui ca nu a fost nimic intre voi si sa-i spui ca il iubesti dar ca pe un frate daca se poate spune asa. iti urez succes si sper sa iei in considerare sfatul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite eu sunt baiat am tot 13 ani si imi place o fata de la mine din clas o cheama bety si am impresia ca si ea ma place dar daca asi afla ca nu ma placa m-am simti foarte rau parerea mea esta ca trebuie sa il lasi i va trece in masura cu timpul daca nu e genul meu eu personal in locul lui asi fi insistat mai mult

| rastamanroby a răspuns:

Asta ii mai greu oleaca. Daca ai un prieten si mai apropiat ar fi simplu sa ii zici ca ai deda un "prieten". Daca nu ai ar fi bine sa ii spui ca nu este genul tau.Eu sunt baiat dar totusi n-am avut nici odata prietena si toate pe care le-am intrebat acelasi lucri miau zis.BAFTA...