| simplegirl_9442 a întrebat:

buna. am si eu o problemuta. prietenul. m`a lasat pentru fosta lui. ca cica n`a rezistat tentatiei. cum sa trec peste? desii am fost impreuna 2 luni. pot sa zic chiar l-am iubit din prima clipa. e ciudat. nu am mai simtit pentru nimeni ca pentru el. si l-a cautat fosta pe fb el m-a convins sa intru la el in pc sa le vad conversatia. bun. am vorbit foarte putin pentru ca i-am zis ca nu ma simt bine dar am simtit ca e ceva. si nu stiu... noaptea am avut un vis ca ma inseala. si a 2 a zi mi-a lasat off pe un id ca sti am o veste proasta m`am impacat cu fosta. o prietena comuna sa luat de el dar a zis ca dragostea din trecut a fost mai puternica. adica cand s`a chinuit 5 min sa`mi zica ca ma iubeste si a avut emotie numai era dragoste trecatoare. eu am plans. stiu nu e bine de 2 zile de cand am aflat sunt devastata cand stau afara e ok. cand intru in casa ma simt singura. ma simt ciudat. am un gol in stomac. i-am cerut o explicatie si el mi-a zis printr`un sms ceva gen :" sti. cum sa-ti zic...nu`s un om rau. dar odata ce ai auzit ca vb cu fosta trebuia sa`mi interzici (deci eu sunt de vina oh go on ) si cu parere de rau de rog sa numai ma cauti" cum a putut sa`mi faca asta. de ce m-a amagit in halul asta? straight face cum ar venii azi vorbeste cu mama la tel si ii zice ca n`o sa sufar nimic. totul o sa fie ok si maine ne certam. ma rog nici curaju nu a avut sa`mi zica in fata. mi-a lasat un offline pe mess iar apoi ignore. stiu ca e diferit de restul dar nu-l inteleg. ajutor!

Răspuns Câştigător
| Luvly a răspuns:

Hey!
Stiu ca nu e usor sa treci prin asta, dar eu mereu cand m-am gandit ca cineva poate avea o poveste mai trista ca a mea ma consideram norocoasa ca nu am patit-o astfel si ma multumeam si cu un sigur ramas bun decat sa moara sau ce va de genu (Doamne fereste!).
Nu incurajez sa te simti mai bine doar asa prin simplul fapt de al spune.O sa ai nevoie de o perioada in care sa te acomodezi si sa se linisteasca apele.E normal sa te simti asa de rau si sa suferi, pentru ca stiu cum e, trec si eu printr-o astfel de perioada.Dar cum spuneai tu, iesi des afara. Poti sa stai cu prietenele, sa le inviti pe la tine si spune-le "oful" ca doar de aia sunt prietene, sa te inteleaga si sa ai un umar pe care sa plangi, eventual sa iti dea si sfaturi daca stiu cate ceva.
Poti sa iesi prin parcuri mari, unde cunosti oameni, poate chiar un baiat de care sa il placa si sa te faca fericita, sa te merite nu sa fie un fatalau care nici macar curajul sa iti spun in fata nu are! Sa fim seriosi straight face.Ce pot spune? intamplarea asta este o etapa a vietii de care trebuie sa treci, poate putin mai greu, dar vei invata ca in timp, persoane pe care le iubesti, care tii la ele... uneori te ranesc.Fie ele intentionat sau nu, se intamplat.
Cat despre fostul tau prieten am deja o parere foarte proasta... Nu te merita! asta e clar thinking
Capul sus ca nu s-a terminat lumea! Ridica-te, scutura-te si mergi mai departe! E greu, dar trebuie!
Eu sper ca ti-am fost de folos.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| Destinee a răspuns:

Pai daca a facut acest lucru nu cred ca te iubeste...Tu nu trebuie sa suferi pentru el pentru ca daca stai bine sa te gandesti nu e o persoana care sa meritehappy. Incearca sa ii arati ce a pierdut ca sa se oftice, pentru ca nu cred ca o sa ii convina...Dar nu te mai impaca cu el daca o sa iti propuna pentru ca s-ar putea sa te raneasca si pentru a doua oara.Incearca sa stai mai mult cu prietenii asta o sa te ajute sa il uiti iar atunci cand intri in casa asculta muzica, uiate la un film sau vb la tel, orice numai sa nu te gandesti al el
Sper ca sfatul meu sa te ajutehappy
Bye:*

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Da este.e un prost care nu te merita.sa nu il cauti in veci.e clar ca nu stie ce vrea...sa vezi cum vine la tine plangand in cateva luni.da'l incolo si mie mi-a facut la fel si i'am dat cu jet a doua oara

| Aly_2611 a răspuns:

Dupa parerea mea acest baiat nu este de tine daca nu are tupeul sa iti spuna in fata ce are de spus.Incearca sa il uiti da stiu nu este usor nu incerca sa ti in tine plangi eventual vorbeste cu prietenele nu te mai gadndi la lucrurile frumoase petrecute impreuna gandeste-te ca ai avut si momente mai neplacute incearca sa il faci sa regrete ca te-a parasit si incearca sa uiti de el asta ar fi cel mai ok acum oarecum si eu sunt in aceeasi situatie doar ca el nu are o alta iubita.

| eliza_4776 a răspuns:

O problema ca adevarat.Parerea mea e ca acest baiat cat timp a fost cu tine s-a gandit la fata aia de a renuntat asa usor la tine pentru ea.nu crezi? Tu ar trebui sa fi puternica si sa incerci sa-l uiti, probabil fa-ti prieten si te va ajuta, daca chiar a simtit ceva pentru tine in astea 2 luni fi sigura draga mea, ca te va cauta el si va incerca sa se intoarca la tine, daca nu.nu,asa sunt baieti din pacate.:*

| degette_1911 a răspuns:

Simplegirl deci ce sa zic,acum suferi, stai astepti si dai o sansa si altuia care ii atras de tine si u de el, de mine ce zici? laughing

| Alex3 a răspuns:

Hmm, cred ca ne-am intelege mai bine la o cafea.winking