| butt3rfly16 a întrebat:

Acum ctv zile am patit ceva ciudat. Unul din fostii mei prieteni(cu care sunt in acelasi liceu) si cu care nu mai vorbesc de 1 an, mai exact de cand ne-am despartit(are ign de la mine pe mess si ne ignoram total la scl), aseara mi-a lasat un comentariu la profil pe hi5 cu "hey" si am ramas uimita si ceea ce ma ingrijoreaza cel mai tare este ca am simtit o emotie puternica cand am vazut si imi batea inima frt tare(probabil ca mai simt ceva pentru elstraight face). Ceea ce nu pot eu sa inteleg este dc a facut asta, daca azi la scl doar ne-am uitat unul la altul cum facem de fiecare data cand ne vedem la liceu si doar atat.Nu stiu ce sa facthinking si cum sa interpretez comportamentul lui?! Niste sfaturi va rog.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Just4FunHD a răspuns:

Cand zici fostii tai prieteni, te referi la iubiti, nu?
uite care e situatia. Emotia puternica se datoreaza unei retrairi spontane ce s-a declansat in urma semnului de la el. E un impuls de moment, ce se detrioreaza in cateva minute, dar ramai cu socul si cu amintiri ce iti revin.
Sfatul meu e sa-i raspunzi. Pana la urma ti-a fost iubit, nu dusman. Eu unul pastrez legatura cu toate x-urile mele.
Poti invita la o cafea, suc, ma rog ai inteles tu, pentru a va destainui. Ce se poate intampla rau?
Dar bine? astea sunt intrebarile ce trebuie sa ti le pui.