| Allergikaa a întrebat:

Buna!
Am si eu o problemutahee hee.
Un prieten de al meu foarte bun, cu care vorbesc despre filme despre muzica despre scoala, (despre orice de faptbig grin), mia cam dat de inteles ca ma place, adica mi-a spus: "exista niste motive pentru care vorbesc asa mult cu tine, dar numai unul este important", din asta mam prins eu ce vrea sa spuna, si mam eschivat rapid spunand ca trebuie sa plec. Conversatia asta a avut loc pe messenger. Azi nu l-am vazut deloc dar in seara asta sigur iar ne vedem.
Ideea e ca tin la el, dar numai cat poti tine la un prieten, deci cum sa-i spun ca nu am alte interese fata de el, fara sa-l supar, adevarul e ca miar lipsi mult.
Poate ma ajutati, stiu ca e cam greu sa fii tot timpul in preajma cuiva care tea refuzat, dar daca ati patit ceva de genu si a mers sa ramaneti prieteni va rog ajutati-masad.

Răspuns Câştigător
| Johhny a răspuns:

Vrei dragoste la prima vedere sau de un tip super fata de care sa dobandesti dragoste? ...mai bine mai gandeste-te odatawinking

8 răspunsuri:
| ederaionela a răspuns:

Uite daca nu vrei sa fii cu el spune-i sincer te duci la el si vezi ca daca te intreaba vrei sa fii cu mine sau iti spune cumva ca te iubeste sau ca tine la tine mai mult de cat ca o prietena zii uite(cum se numeste) ''tin foarte mult la tine si imi esti cel mai bun prieten si nu vreau sa te ranesc dar eu tin la tine doar ca un prieten imi esti foarte drag dar imi esti cel mai bun prieten si atat scuze'' eu asa asi face ...bafta imi dau fundita plizz sau macar un vot?

| ederaionela a răspuns:

Indirect adica sa nu-i zici ca nu-ti place de el ca iubit incearca, nu prin vorbe, ci prin actiuni sa-si dee seama ca-l placi doar ca amic prin gesturi nu prin vorbewinking bafta

| Allergikaa explică:

Vroiam sa spun ca nu l-am vazut Azi delochee hee. SCZ

| Dorin97 a răspuns:

Spune-i ca nu vrei o relatie si numai sa fiti prieteni.Bafta!

| RaidenWhite a răspuns:

Hey! Cunosc problema ta si cred ca un mod bun de a face asta este de a ii spune indirect.El ti-a spus indirect deci este un tip timid si poate cu o fire care se raneste usor.Dar atentie! Nu ii spune imediat intoarce-ti raspunsul/rile pe toate partile pentru ca risti sa il pierzi.Bafta! si daca nu te superi Funda:X

| Allergikaa explică (pentru RaidenWhite):

Cum as putea sa-i spun indirect?
Ceva de genu: "imi place ca pot vorbi cu tine despre orice, de asta imi esti cel mai bun prieten" sau cum?