| addryannaa a întrebat:

am sims 2 si nu pot sa`mi activez codurile decat motherlode. de exemplu vreau sa`mi activez codul boolprop Testingcheatsenabled true si apas pe ctrl+shift+c si scriu codul apas pe enter si nu rezolv nimic.adic imi dispare de pe ecran si atat. va rog spuneti-mi cum sa faqlove struck dau funda + voturi:*

3 răspunsuri:
| an0nymus a răspuns:

Apesi ctrl+shift+c scrii testingcheatsenabled true(de ex)apesi enter si dupa ce iti dispare du-te la casuta postala de langa casa si apasa butonul din dreapta de la mouse si daca iti apare acolos sa alegi din diferite chestii inseamna ca a functionat, sau poti sa apesi direct pe sim si iti apare la fel. funda?

| allexya501 a răspuns:

Trebuie sa apesi pe shift+ctrl+c simultan iar in acel chenar scrii : boolprop TestingCheatsEnabled true.

codul acesta este printre primele 10 cele mai bune coduri. El faoloseste la foarte multe chestii. EX: tinand apasat pe shift, dai click pe un alt sim din vecini dai pe make selectable si sim-ul se muta la tine si tu il controlezi sau cel mai folosit este la creiarea monstilor - vampiri, vrajitoare, varcolaci, roboti chiar si bigfood dar trebuie ca in timp ce ti apasat shift sa dai click pe cutia postala sau pe sim. tot cu codul acesta poti construi relati. EX: te duci in lista cu toti prietenii tai si pur si simplu cresti nivelul de relatie in - ''100-100''

mai poti face lucruri multe dar mai departe te las pe tine. SPER CA TE-AM AJUTAT!

| Ciocioi_Andrada_1991 a răspuns:

Eu am the sims 3 iar atunci cand scrii testingcheatsenabled true in acea casuta(care iti apare cand apesti ctrl+shift+c)trebuie sa tii apasat shift in timp ce dai click pe casuta postala.
Noroc, sper sa te ajute!