| alina_8356 a întrebat:

In sims 2 exista codul : boolProp TestingCheatsEnabled true? daca da.la ce se foloseste?

3 răspunsuri:
| QuadruplePersonality a răspuns:

Da exista.
Pai face foarte multe.
Daca dai pe posta din fata casei ai foarte multe alternative. Nu le stiu pe toate ca nu m-am mai jucat de mult. Era o optiune sa chemi mai multi vecini la tine, sa avansezi in grad la servici si alte chestii de astea.
Parca aveai niste obtiuni si la oameni, dar trebuia sa tii ctrl sau shift sau ceva in genu in timp ce dadeai clik pe diferite personaje.
Sper ca te-am ajutat. Papa :*

| allexya501 a răspuns:

Trebuie sa apesi pe shift+ctrl+c simultan iar in acel chenar scrii : boolprop TestingCheatsEnabled true.

codul acesta este printre primele 10 cele mai bune coduri. El faoloseste la foarte multe chestii. EX: tinand apasat pe shift, dai click pe un alt sim din vecini dai pe make selectable si sim-ul se muta la tine si tu il controlezi sau cel mai folosit este la creiarea monstilor - vampiri, vrajitoare, varcolaci, roboti chiar si bigfood dar trebuie ca in timp ce ti apasat shift sa dai click pe cutia postala sau pe sim. tot cu codul acesta poti construi relati. EX: te duci in lista cu toti prietenii tai si pur si simplu cresti nivelul de relatie in - ''100-100''

mai poti face lucruri multe dar mai departe te las pe tine. SPER CA TE-AM AJUTAT!

| Andrutzza326 a răspuns:

CTRL+SHIFT+C apoi scrii codul si apesi ENTER! Uite toate codurile kiss
aging x (unde x este on sau off): Simsii nu imbatranesc

deleteAllCharacters: Stergi toti simsii din unghiul camerei vecinilor

exit: inchizi consola

expand: Maresti consola

help: Lista tuturor codurilor

help x (unde x este codul cautat): Afiseaza informatiile codului dorit

kaching: +1000 Sim bucks

motherlode: +50000 Sim bucks

StretchSkeleton: Modifici talia simsilor

vsync x (unde x este on sau off): Activezi sincronizarea pe verticala

boolprop displayNeighborhoodRoadsWithModel (True/False): Activezi/dezactivezi podurile din vecinatate

boolprop displayNeighborhoodProps (True/False): Activezi/dezactivezi imobilele din vecinatate

boolprop objectShadows (True/False): Activezi/dezactivezi umbrele obiectelor din exterior

boolprop displayNeighborhoodRoads (True/False): Activezi/dezactivezi drumurile din vecinatate

boolProp guob (True/False): Activezi/dezactivezi umbrele obiectelor din interior

boolprop displayNeighborhoodWater (True/False): Activezi/dezactivezi sursele de apa din vecinatate

boolprop displayNeighborhoodFlora (True/False): Activezi/dezactivezi copacii din vecinatate

boolprop carsCompact (True/False): Activezi/dezactivezi detaliile masinilor din imprejurimi

boolprop renderSelectedSimLevel (True/False): Activezi/dezactivezi functia prin care zidurile nu mai taie simsul selectat

boolProp displayPaths (True/False): Activezi/dezactivezi functia prin care vezi drumurile pe care le iau simsii

boolProp simShadows (True/False): Activezi/dezactivezi umbrele simsilor

intProp maxNumOfVisitingSims 8: Inviti mai multa lume la petreceri

boolProp snapObjectsToGrid true/false: Activezi/dezactivezi functia prin care plasezi obiectele dincolo de grid

social_debug: Previi reactiile sociale

nosound: Dezactivezi sunetul

f: Modul full screen

r[lungime]x[latime]: Alegi rezolutia

w: Modul window

maxmotives: Stare de fericire a personajului selectat

familyfunds (numele de familie al familiei) xxxx: iti da orice suma de bani vrei pentru orice familie de simsi (unde xxxx este suma pe care o doresti).

funda?