| MaRrYana a întrebat:

am terminat o relatie de 2 ani si desi inca sufar am inceput o relatie cu un baiat cu 7 ani mai mare decat mine, lui ii place de mine dar eu nu pot sa am incredere in el din cauza fostului prieten. si ar mai fii o problema el acum termina la teologie si ar vrea sa devina preot iar eu as fii o problema pentru el deoarece eu sunt mai mica. el zice ca nu conteaza asta dar pentru mine conteaza nu stiu ce sa fac sa renunt la el? sau? mersi. dau funda

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,daca fostul prieten te-a facut sa suferi,nu inseamna ca toti sunt la fel si daca il placi,ar trebui sa ii dai o sansa,sa continui relatia cu el, diferenta de varsta nu conteaza intr-o relatie, 7 ani nu e asa mult,daca pentru el n uare importanta varsta,atunci nu trebuie nici tu sa te ingrijorezi in privinta asta. DAca il placi si va intelegeti nu renunta la el, nu trebuie sa iti pierzi increderea in baieti doar prin simplu fapt ca unul te-a dezamagit, fa cum simti.