| justifyme a întrebat:

Buna ...am un iubit dar simt ca nu-l mai iubesc, nu vreau sa ne despartim ca mie teama sa nu ii distrug sentimentele si acum m-am indragostit nebuneste de altul... ce sa fac? help repede!

Răspuns Câştigător
| mihaibr11 a răspuns:

Fa ceea ce simti. Daca simti ca nu-l mai iubesti pe primul pune punct, pentru ca asa va chinuiti amandoi. Daca nu-i spui ca nu-l mai iubesti si stai cu el doar din mila, ii faci mai mult rau, decat daca i-ai spune adevarul. Joaca-ti cartea cu al 2lea si mergi pe drumul tau, ca e mai bine sa fi egoista in ziua de azi. Succes

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu incerca sa te imparti.Te ranesti singura si-i ranesti si pe ceilalti. Vorbeste cu baiatul cu care esti si spune-i ca nu a fost scris sa fiti impreuna, si fa-o repede, doare mai putin.Asa,cel putin nu te vei simti vinovata asa mult. Orice ai face,cineva nu se va simti bine, asa ca ai grija sa nu fii tu acea persoana, cel putin.Toti trecem prin momente in care e necesar sa fim egoisti.Nu te simti rau cu tine, inimii nu-i poti pune frau.Asa ca, follow your heart!

| AnNe a răspuns:

Draga mea lavy.nu te mai gandi la ceilallti... pune fericira ta pe primul loc decat sa fi uh nefericita e mai bine asa...el o sa treaca peste deoarece viata merge inainte,,,. sper ca te-am ajutat ciao

| Dennys1521 a răspuns:

Pai...mai bine acum decat niciodatabatting eyelashes. incearca sa-l iei si mai usor.adica zici din astea exemplu ca nu-l meriti.etc.dar ai grije sa nu te vada cu cel pe care esti indragostita.ca asa o sa-l faci ffff gelos trebuie tha

| BuddyBreakThough a răspuns:

Mai bine spune-i totul. Spune-i ca mai tii la el dar ca la un amic. daca te iubeste o sa inteleaga...ah si spune-i ca vrei sa ramaneti prieteni...:*

| bogdan121_5952 a răspuns:

Asa dintr-o data? ce tare.
Numai la fete am vazut apucaturi din astea, lasa ca maine o sa te indragostesti nebuneste de altul si poimaine de doi odata(asta ar fi tare)
Eu cred ca ar fi bine sa mergi sa te spanzuri si tu si toate care aveti apucaturi din astea.
Mai mult respect fetele din night club, decat o curva din asta ca si tine care distruge un baiat si fizic si psihic.