| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema si nu stiu ce sa fac. Am avut o relatie cu un baiat timp de 4 ani de zile si am aflat ca ma inseala de 8 luni de zile cu o alta tipa si ca locuiesc impreuna. Eu sunt cu facultate in alta tara si veneam in Romania doar vara si de sarbatori, dar vreau sa mentionez ca inainte sa plec din tara am fost impreuna 1 an si ceva dupa am continuat relatie cu distanta. Totul a fost bine si frumos pana anul acesta cand am aflat lucrul asta. El nu a vrut sa recunoasca si nici ea tot ma minteau incontinu, el imi spunea ca nu are nici o treaba cu ea ca ma iubeste, si ea la fel ca nu are nici o treaba cu el. Am aflat adevarul pe internet descoperind niste poze cu ei doi sarutandu-se si le-am spart contul de mess unde am gasit toate conversatiile intre ei doi, spuneau ca se iubesc, vorbeau despre mine, etc. Pana la urma a recunoscut ca statea cu ea si ca m-a inselat, si am vrut sa-i mai dau o a 2-a sansa sa ramana cu mine, dar el mi-a spus ca va ramane cu ea impreuna, iar cu mine va fi dupa ce ma voi intoarce in tara definitiv. El imi spune ca nu o iubeste si ca ma iubeste pe mine, dar nu cred lucrul asta, prin mesaje isi spuneau altceva. Tipa in schimb imi spune ca ea il iubeste, dar el nu pe ea, ca ma iubeste pe mine si ca tot cu mine va ramane, si considera ca ea a fost doar inlocuitorul meu, si ca cuvintele le poti spune pur si simplu dar de simtit e mai greu. Cert este faptul ca eu nu stiu ce sa fac il iubesc enorm de mult si nu l-am inselat niciodata chiar daca am stat departe de el, dar tot timpul mi-a gost in gandul si inima mea. Nu imi vad viata fara el m-am obisnuit foarte mult cu el, si inca sunt in soc pentru ca nu pot sa cred ce a facut si cum s-a schimbat asa dintr-o data. Dar eu nu pot sa traiesc cu gandul ca el va sta cu tipa aia vreo 2 ani de zile si dupa ce ma voi intoarce eu definitiv in tara nu va mai continua relatia cu ea, vor fi 2 ani de zile in care sentimentele se accentueaza. Plus ca tot timpul in capul meu va fi ca m-a inselat si nu voi mai putea avea incredere in el niciodata, si daca m-a inselat dupa 4 ani de zile in care am avut incredere in el deplina, nu bag mana-n foc ca nu o va mai face din nou. Si nu stiu ce sa fac, i-am spus ca nu accept si i-a fost c-am indiferent, consider ca daca chiar ma iubea cu adevat nu m-ar fi inselat niciodata pentru ca stia cat de mult ma iubea si veneam tot timpul pentru en in tara. Acum mi-a distrus viata si nu stiu cum sa reactionez si ce sa fac crying

Răspuns Câştigător
| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Prima greseala a fost a ta, ca ai plecat de langa el cu facultatea.
Dupa aia el a gresit inselandu-te iar tu ca i-ai spart contul.Stiai ca poate sa te bage la puscarie cu chestia asta?
Si pana la urma el iti simtea lipsa si avea nevoie de o femeie langa el, tu nu erai si a luat-o pe alta.La tine nu se mai intoarce, asta stiu sigur, dar pe viitor sa stii ca nu a fost doar vina lui.

11 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu pleca la drum cu handicapuri! Cine minte si insala nu merita toleranta! Viata nu iti e distrusa, nu trebuie sa o vezi asa.Bine ca ai aflat acum si nu mai tarziu iar intelepciunea ta, fidelitatea te vor ajuta sa-ti gasesti perechea!

| mona a răspuns:

Tipul nu te merita, da i papucii [din moment ce te a inselat odata, o va face mereu], inca are tupeul sa ti zica ca ramane cu aia pana ce te intorci definitiv in tara? eu cred ca e un nesimtit cu,, n,, mare

| Azµre a răspuns:

Îi dai papucii, s-a folosit de tine. Un astfel de om nu merită nici o șansă. Atât am de zis.

| BLeur a răspuns:

Bună.

După 4 ani de zile să îţi înşeli prietena, aha..deci aşa băiat nu am văzut straight face. După ce că veneai în ţară pentru el..Nu ţi-a distrus viaţa, vei trece peste..va fi greu, dar vei trece peste. Sunt 1 milion de băieţi pe lumea asta, ai de unde alege happy. Stai liniştită, un băiat ca ăsta numai merită o a doua şansă. După părerea mea te-a cam folosit, cel puţin în ultimul an, sau în ălea 8 luni. Aşa că numai pune suflet la ce o să zică, dacă te iubea cu adevărat nu te înşela, chiar dacă faci facultatea în altă ţară, stătea în banca lui şi nu te înşela, DAR nu te iubeşte, asta se vede.

Iar la faza cu spartul parolei de Mess, aş vrea să mă ajuţi şi pe mine cu ceva, dacă se poate.mă găseşti la id-ul : yo_adytza

| anonim_4396 explică (pentru BLeur):

Mai eu nu stiu sa sparg parole, am spart-o pentru ca i-am stiut raspunsurile la intrebarile secrete atata tot, am incercat numele lui la raspunsuri si pana la urma a intrat, asa ar trebui sa incerci si u

| BLeur a răspuns (pentru anonim_4396):

Aa.e cam greu.happy. Funda? puppy dog eyes

| Clodmod a răspuns:

Daca ti-a zis ca acea fata a fost inlocuitoare si se saruta cu ea inseamna ca o place pentru ca nu te poti saruta cu oricine. Trebuia sa il fi intrebat de ce el s-a combinat cu alta cand tu nu, cand tu ai reusit sa ii arati ca il iubesti. Eu nu cred ca te mai iubeste, s-a folosit de tine, a fost un profitor si pe inlocuitoarea ta sa nu o crezi pentu ca iubitul tau a pus-o sa iti spuna ca el te iubeste. Crezi ca daca ea stia ca nu o iubeste mai statea cu el? Si iti mai si spunea tie ca te iubeste? Eu nu prea cred. Fii puternica si spune-i ca ti-ai gasit pe altcineva ca sa sufere si el cum ai suferit tu. Si in plus, sigur se va gasi un baiat care sa te merite. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| anonim_4396 explică (pentru Clodmod):

Pai mi-a pus ca eram intr-o perioada cand ne certam foarte des si de accea m-a inselat, si ca el nu are de unde sa stie ce fac eu aici, dar cert este ca nu a fost o simpla aventura intre ei doi din moment ce au deja 8 luni de zile si s-au mutat si impreuna, si nu inteleg dc ma minte in continuare atunci ca ma iubeste daca chiar numai simte lucrul acesta pentru mine, dc imi spune sa mai il astept un an- doi pana termin facultatea si dupa aceea se va intoarce la mine si ar las-o pe ea

| Flp a răspuns:

E greu sa spui cine e vinovat si cine nu.Parerea mea este ca orice baiat/barbat inseala, dar sa stii intotdeauna ca ei nu inseala cu inima.Pur si simplu inseala pentru ca asa sunt ei din fire, niste cuceritori.Are si el nevoie de o prezenta feminina.Desi voi vorbeati zilnic pentru el nu e suficient, are nevoie de mai mult.Sunt de parere ca toti barbatii inseala, dar sa insele cu o femeie de o noapte, doua, nu noua luni si mai ales sa locuiasca impreuna.Aici e sub semnul intrebarii. Apoi eu nu o inteleg pe tipa aceea.De ce locuieste cu el daca stie ca el te iubeste pe tine? E ceva neclar aici. Poate el are anumite avantaje din relatia cu tine si de asta acea fata accepta sa spuna ca ea stie ca el te iubeste pe tine.Nu cred ca are rost sa ii mai acorzi o sansa, pentru ca el e in tara, iar tu plecata.Incearca sa iti canalizezi atentia asupra facultatii, incearca sa cunosti prieteni noi si cu timpul o sa treci peste.

| KrissPopescu a răspuns:

Draga mea, parerea mea e ca nu te merita, sincer. Daca te-ar fi iubit asa cum spui tu, nu te-ar fi inselat sau ar fi parasit-o pe ea imediat ce tu ai aflat dar el continua sa stea cu ea chiar daca tu stii lucrul asta.Parerea mea e sa ii daruiesti dragostea ta cuiva care o merita si incearca sa treci mai departe chiar daca e greu.Gandeste-te ca daca te-a inselat o data o va mai face inca o data, inca o data si inca o data... Decizia iti apartine tie si sper ca iti vei reveni din starea in care te afli. Tine-ne la curenthappy.Pup!:*

| anonim_4396 explică (pentru KrissPopescu):

Multumesc pentru raspuns, singurul lucru care nu il inteleg, chiar daca nu ma mai iubeste, dc continua sa ma minta in continuare spunandu-mi ca ma iubeste, si sa-l astept inca 1-2 ani pana ma voi intoarce definitiv in tara si v-a ramane cu mine...