| annnna5435 a întrebat:

Buna, TPU! Vin si eu cu niste intrebari legate de relatia mea. Sunt cu un baiat de 9 luni de zile. Totul a fost bine frumos, pana cand efectiv fara motiv a inceput sa se comporte urat. Nu i-am batut niciodata apropo sa ma duca sa ii cunosc parintii, fiindca nu sunt pregatita, insa tot imi reproseaza ca nu stiu "sa mananc" si ca pana nu invat sa o fac nu ma duce sa o cunosc pe mama lui. I-am spus ca daca nu simte nevoia sa faca asta, nu il obliga nimeni, doar sa fie sincer cu mine. Nu consider ca nu am maniere la masa, pana acum nu mi-a reprosat nimeni asa ceva. De asemenea, mi-a reprosat ca nu o sa fiu o mama buna, desi mie imi plac mult copiii si sa am grija de ei. Cand ii spun ca nu ma simt respectata, incepe sa se puna pe plans si sa zica ca el mai iubeste, ca nu a mai iubit pe nimeni asa si ca ii pare rau. Stiu ca nu ma inseala sau lucruri de genul, dar e obsedat de munca si de multe ori vorbim odata in zi. Voi cum vedeti problema aici si ce sfaturi imi puteti da? Vi se pare normal? El a mai adus o fata la el acasa ca sa ii cunoasca parintii, cred ca a iubit-o mult pe aia, fiindca ei nu ii reprosa lucrurile astea. A spus ca nu il intereseaza ce cred parintii lui despre fata cu care va fi, se va casatori, etc., dar mi se pare ca se contrazice din moment ce vrea sa ma comport intr-un anumit fel. I-am spus ca daca il deranjeaza cum sunt sa ne despartim, ca eu nu ma schimb pentru nimeni. Pareri? Dau funda :*

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Sunt 100% de acord cu ceea ce a scris SilentRain.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cati ani aveti, dar unul care te jigneste si apoi plange pretinzand ca te iubeste, pare a avea vreo 12-13 ani, destul de instabil emotional si incapabil sa judece inainte sa deschida gura si sa jigneasca.
Poate ca-i bine sa-i dai pace, pana mai creste si se maturizeaza, pentru ca nu-i o situatie ideala si nici fericita, asa cum decurge acum, cu reprosuri si tantrumuri de copil razgaiat.

| SilentRain a răspuns:

Se numește ipocrit masculina, o să te lovești de așa specimene deseori în viața
Abia după un timp își arată adevărul caracter infect
De iubit nu te iubeste pentru că nu există iubire fara respect
Momentan ești o fraiera care aceepat sa fie manipulata și jignită
Meriți ceva mai bun de atât, un astfel de om nu merită tratat frumos ca orice ai face întotdeauna o să aibă ceva de jignit de reproșat și nici o dată nu o sa fii mai mult de atât în ochii lui
E un dobitoc care nu își asumă, e decizia ta dacă vrei să stai cu așa specimen
Un om toxic, lasă-l și nu mai privii înapoi ( o să te șantajeze emoțional multă vreme )

| omulserios a răspuns:

Pot sa fiu un gagic mai bun ca si el